
BMX-esek és gördeszkások jelentkezését várják
Fotó: Sepsi Rekreatív Facebook-oldala
Amatőröket és profikat is egyaránt várnak a májusban megnyitott skatepark első BMX és gördeszka-versenyére október 12-én, szombaton. A részvétel mindenki számára ingyenes.
2024. október 10., 11:452024. október 10., 11:45
Május elsején nyitották meg Sepsiszentgyörgy új skateparkját, amely azóta is rendkívüli népszerűségnek örvend a fiatalok körében. A változatos pályaelemekkel ellátott parkot szombaton versennyel is felavatják:
A gördeszkások és BMX-esek számára megszervezett versenyen ingyenes a részvétel, de regisztrációra szükség van. Ehhez ki kell tölteni, majd alá kell írni az űrlapot, amely leadható a helyszínen, vagy továbbítható a tibibajka11@gmail.com címre.
A Sepsi Rekreatív felhívja a figyelmet: a verseny délelőtt 10 órakor kezdődik, a pályát ebben az időszakban csak a regisztrált sportolók használhatják, de a szurkolók előtt is nyitva áll a kapu.
A pályák három nehézségi szint szerint készültek: kezdőknek, középhaladóknak és haladóknak. Találni rollerek, gördeszkák és görkorcsolyák számára kialakított pályákat és hullámpályát is.
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
szóljon hozzá!