
Kisteherautóból pakolta le a hulladékot, amikor tetten érték a férfit. Nem maradt el a hatósági felelősségrevonás Képünk illusztráció
Fotó: Kocsis B. János
Elkoboztak egy gépkocsit törvénytelen szemétszállítás miatt a Kovászna Megyei Környezetőrség felügyelői.
2021. május 17., 19:202021. május 17., 19:20
A hatóságokat a hétvégén Előpatak polgármestere riasztotta, hogy tetten értek egy magánszemélyt, amikor a községhez tartozó Árapatakon
A helyszínre a rendőrök, a csendőrök és a környezetőrök is kiszálltak, az utóbbiak elkobozták a járművet, és 30 ezer lejes bírságot róttak ki a törvénytelenül szemetelőre.
Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter hétfőn Háromszéken úgy nyilatkozott, a környezetőrség egy hatékony és erős intézmény kell legyen,

Hétszáz önkéntes, tizenegy közigazgatási egység területén takarítja meg a Feketügy folyó 33 kilométeres partszakaszát, és további 153 kilométeren a 12 mellékág környékét. Az akció május 29-én, szombaton kezdődik, az első állomása Oroszfalu, ahol a Kászon-patak ömlik a Feketeügybe.
Rámutatott, a múlt héten készítettek egy elemzést a környezetőrség február elseje utáni tevékenységéről, kiderült, hogy látványosan megnőtt a törvénytelen szemetelés miatt elkobzott járművek, valamint a bírságok száma és mértéke.
A miniszter azt mondta, még nem teljesen elégedett az intézmény tevékenységével, de szerinte már elkezdődtek a pozitív változások.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
1 hozzászólás