
Móka és kacagás jellemezte az idei tábort
Fotó: Mind Aut Egyesület/Facebook
Szórakoztató és fejlesztő tevékenységekben gazdag hetet tudhat maga mögött az a tizennyolc autizmussal élő gyermek, akik ingyenes élménytáborban vettek részt Benedekmezőn a Mind Aut Egyesület szervezésében. Szakképzett terapeuták és önkéntesek közösen biztosítottak a gyerekeknek kézműves és zenés foglalkozásokat, szabadtéri játékokat és lovas terápiát.
2024. július 09., 17:492024. július 09., 17:49
Második alkalommal szervezték meg az autizmussal élő gyerekek élménytáborát Benedekmezőn július első hetében. A kezdeményezés már csak azért is különleges, mert
a programkínálat pedig változatlanul gazdag volt.
Az esős idő sem rontotta a táborozók kedvét
Fotó: Tuchiluș Alex
Három különböző állomáson zajlottak a tevékenységek, rotációs formában: míg a gyerekek egy részét kültéri játékokkal kötötték le, addig mások lovagoltak, bent pedig zenés, kézműves foglalkozás zajlott. A táborban önkéntesek és szakképzett terapeuták foglalkoztak a kicsikkel,
Kardos-Bors Zsuzsa kognitív-viselkedési pszichoterapeutától és a Mind Aut szakmai irányítójától tudjuk, hogy idén is nagy siker övezte az öt napon át tartó tábort, amelynek egyik legkiemelkedőbb programja a lovaglás volt.
A lovas terápiával ugyanis látványos fejlődést lehet elérni az autizmussal élő gyerekeknél, kiváltképp, ha erre a közösség is ösztönzi őket. A pszichológus szerint olyan kisfiú is jár hozzájuk, akit három hónapon keresztül képtelenség volt lóhátra ültetni, a táborban viszont felengedett, társai biztatására bátorságot kapott, és ez óriási előrelépésnek számít. Főképp azért, mert a lovaglás a szenzo- és pszichomotoros készségeket is fejleszti,
A lóasszisztált terápiás foglalkozásokon két képzett ló és több oktató állt a gyerekek rendelkezésére.
A Vadon Egyesületnek köszönhetően lovas terápiát is biztosítottak
Fotó: Mind Aut Egyesület/Facebook
A szervezők köszönetet mondanak a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, amely a Testi és lelki egészségmegőrző pályázatán keresztül támogatta a tábort, és a Vadon Egyesületnek, akik a helyszínt, a lovakat és lószakértőket, illetve az önkénteseket biztosították. Az étkezéseket a Tribel vendéglő, valamint a Diószegi Pékség támogatta.
A Mind Aut Egyesület csapata
Fotó: Mind Aut Egyesület/Facebook
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!