
Képünk illusztráció
Fotó: DRPCIV
Elméletileg megnövelték a Kovászna Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Hivatal személyzetének létszámát. A gyakorlatban azonban csak november végétől, december elejétől lehet kicsit gördülékenyebb a hivatal tevékenysége – közölte kedden Ráduly István háromszéki prefektus.
2024. augusztus 27., 17:562024. augusztus 27., 17:56
A prefektúrának alárendelt intézményben hat betöltetlen állás volt eddig (a 14-ből), nemrég jóváhagyták három állás feltöltését.
– mondta a prefektus. Bár így sem lesz kielégítő a helyzet, de nagy eredmény, hogy az eddig nyolc helyett tizenegyen fognak ott dolgozni – húzta alá a kormánybiztos.
Ez a különbség Ráduly szerint abban is meg fog látszani, hogy
amely jelenleg két hónap és egy hét. Korábban és több ízben a prefektúra azzal orvosolta ezt a problémát, hogy más megyéből hívott vizsgáztató rendőröket, néha egymást követő hétvégéken, így volt rá példa, hogy három hétre szorították le ezt az időintervallumot.
A gépjárművek nyilvántartásba vételére jelenleg két hetet, a jogosítványok cseréjére pedig egy hetet kell várni.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!