
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A Székelyudvarhelyen állandó problémává vált parkolóhelyhiány miatt ellenőrzik a hosszú távra bérbe adott, de a város tulajdonában lévő területekre épült garázsok rendeltetésszerű használatát.
2022. március 22., 19:252022. március 22., 19:25
Olvasóink jelezték, hogy az utóbbi hetekben a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség munkatársai ellenőrizték a közterületen található garázsokat. A városháza sajtóosztályán érdeklődtünk arról, mi indokolta a felmérést.
Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivője lapunknak elmondta, a lakótelepeken található garázssorok városi tulajdonú területeken épültek, a telkeket pedig autóparkolás céljával adta bérbe a városháza hosszú távra. Köztudott azonban, hogy igencsak változatos módon használják a garázsokat a tulajdonosaik, noha a városban állandósult parkolóhelyhiány visszaszorításában az is segítene, ha a garázsokat ténylegesen autóparkolásra használnák.
amely ettől alkalmatlanná válik a rendeltetésszerű használatra. A most folyamatban lévő ellenőrzésekkel szeretnénk erről egy átfogó képet kapni” – fogalmazott a szóvivő.
Arra a kérdésünkre, hogy milyen további intézkedéseket von maga után, ha valaki nem a bérleti szerződésben leírtaknak megfelelően használja a garázst, Zörgő Noémi azt válaszolta, egyelőre – ameddig tartanak az ellenőrzések – nem áll módjában a továbbiakról beszélni, majd ha pontos képet kapnak a garázsok kihasználtságáról, akkor döntenek a hogyan továbbról. A cél mindenesetre a parkolóhelyek hiányának enyhítése.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 5,5 százalékról 6,1 százalékra emelte az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig a korábbi 2,9 százalék helyett 3,4 százalékos inflációval számol – közölte csütörtökön Mugur Isărescu.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
1 hozzászólás