
Fotó: Kónya Ádám Művelődési Ház
December 16-án tervezik megnyitni a hagyományos karácsonyi vásárt Sepsiszentgyörgy főterén, az ünnepi forgatag pedig 23-ig lesz látogatható. A szervezők vásárosok és előadással készülők jelentkezését várják.
2022. november 17., 12:212022. november 17., 12:21
A vásár a kínált portékák mellett sokszínű kulturális programmal is kecsegteti a látogatókat, lesznek köztéri installációk és hagyományos ételeket árusító lacikonyha is várja az ünnepre hangolódó szentgyörgyieket.
A szervezők – Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház – az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is
elektronikus úton a Kónya Ádám Művelődési Ház honlapján, vagy 16 óráig személyesen a Városi Kulturális Szervezőirodában, a Szabadság tér 1. szám alatt.
A rendezvénysorozat időtartamára a Kónya Ádám Művelődési Ház zárt borítékos versenytárgyalást hirdet a közélelmezési helyekre. Eszerint
A közélelmezési helyek versenytárgyalására az ajánlatokat december 6-án 10 óráig lehet benyújtani a Kónya Ádám Művelődési Ház székhelyén, a Kossuth Lajos utca 13. szám alatt. A versenytárgyalás időpontja aznap 11 óra.
A jelentkezési feltételek, adatlapok, valamint a vásár és a versenytárgyalás szabályzata ugyancsak a művelődési ház honlapján érthetők el. További tájékoztatás a vásárral kapcsolatban a 0267 312 104-es telefonszámon igényelhető, a versenytárgyalással kapcsolatban pedig a 0267 352 460-as számot tárcsázva kaphatnak bővebb információkat az érdeklődők.
akik a vásár színpadán zenés, verses műsoraikkal tehetik meghittebbé a karácsonyi ünnepvárást. A csoportok november 25-ig a Kónya Ádám Művelődési Ház munkatársánál jelentkezhetnek a danciuhelga.kultura@gmail.com e-mail címen vagy a 0758 801 131-es telefonszámon.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
szóljon hozzá!