
Tamás Sándor. Eljárás indult ellene. Archív
Fotó: Vargyasi Levente
Háborús bűnök és emberiség ellen elkövetett népirtás nyilvános támogatása, illetve legionárius és demagóg eszmék nyilvános hirdetése miatt indult eljárás Kovászna Megye Tanácsának elnöke ellen. Ezt maga Tamás Sándor jelentette be, akit pénteken idéztek be a brassói ügyészségre.
2018. január 26., 19:372018. január 26., 19:37
Tamás Sándor érdeklődésünkre elmondta,
Az utóbbi azért tett feljelentést, mert az RMDSZ-es politikus tavaly azt nyilatkozta, hogy
Tamás Sándor felháborítónak tartja, hogy ilyen jogcímen, egy nyilatkozat miatt indítanak ellene eljárást, mivel elmondása szerint a hasonló vádak esetén 3 hónaptól 3 évig terjedő börtönbüntetés is kiróható. A tanácselnök leszögezte,
„Nem az ügyészséggel van baj, a vádhatóság csak végzi a feladatát.
– fogalmazott Tamás Sándor. Ismételten hangsúlyozta,
Tamás Sándor tavaly a székelyudvarhelyi miccsbotrány kapcsán nyilatkozott és hívta fel a figyelmet a főfogyasztóvédő sorozatos túlkapásaira. Akkor Mircea Diacon nemcsak az ügyészségen, hanem az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál (CNCD) is panaszt tett ellene.
Mircea Diacon többek között azzal vált ismertté, hogy belekötött a székely ízek-feliratú szalámiba, továbbá módszeresen üldözi a magyar feliratokat, például taxisokat bírságolt a SIC-matrica miatt, és egyházi gyerektáborokat a román feliratok hiánya miatt.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
1 hozzászólás