
Tamás Sándor. Eljárás indult ellene. Archív
Fotó: Vargyasi Levente
Háborús bűnök és emberiség ellen elkövetett népirtás nyilvános támogatása, illetve legionárius és demagóg eszmék nyilvános hirdetése miatt indult eljárás Kovászna Megye Tanácsának elnöke ellen. Ezt maga Tamás Sándor jelentette be, akit pénteken idéztek be a brassói ügyészségre.
2018. január 26., 19:372018. január 26., 19:37
Tamás Sándor érdeklődésünkre elmondta,
Az utóbbi azért tett feljelentést, mert az RMDSZ-es politikus tavaly azt nyilatkozta, hogy
Tamás Sándor felháborítónak tartja, hogy ilyen jogcímen, egy nyilatkozat miatt indítanak ellene eljárást, mivel elmondása szerint a hasonló vádak esetén 3 hónaptól 3 évig terjedő börtönbüntetés is kiróható. A tanácselnök leszögezte,
„Nem az ügyészséggel van baj, a vádhatóság csak végzi a feladatát.
– fogalmazott Tamás Sándor. Ismételten hangsúlyozta,
Tamás Sándor tavaly a székelyudvarhelyi miccsbotrány kapcsán nyilatkozott és hívta fel a figyelmet a főfogyasztóvédő sorozatos túlkapásaira. Akkor Mircea Diacon nemcsak az ügyészségen, hanem az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál (CNCD) is panaszt tett ellene.
Mircea Diacon többek között azzal vált ismertté, hogy belekötött a székely ízek-feliratú szalámiba, továbbá módszeresen üldözi a magyar feliratokat, például taxisokat bírságolt a SIC-matrica miatt, és egyházi gyerektáborokat a román feliratok hiánya miatt.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
1 hozzászólás