
Izsák Balázsék és az őket követő rendőrautó
Fotó: Székely Nemzeti Tanács
Válaszolt a belügyminisztérium Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnökének beadványára, ebben elismerik, hogy szeptember 19-én a román rendőrség követte őt, és úgy fogalmaznak „negatív események megelőzése, a közrend és a közbiztonság fenntartása volt a Hargita megyei rendőrök feladata”.
2022. november 15., 15:522022. november 15., 15:52
2022. november 15., 16:082022. november 15., 16:08
Mint arról beszámoltunk, Izsák Balázs októberben tárta a nyilvánosság elé, hogy szeptember 19-én a rendőrég autója és egy másik, jelzés nélküli gépkocsi követte őket, amikor a makfalvi székely szekérúton haladtak, polgármestereket kerestek meg, és az ott élőkkel tanácskoztak Székelyföld jövőjéről.

Újabb négy évre szóló elnöki megbízatást adott Izsák Balázsnak a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) szombaton, a marosvásárhelyi Kultúrpalotában tartott tisztújító küldöttgyűlésén.
Az SZNT elnöke úgy értékelte, valószínű a megfélemlítés szándékával követték feltűnő módon, ezért Lucian Bode belügyminisztert tájékoztatta és magyarázatot kért a történtekre.
A válaszlevél a belügyminisztérium főfelügyelőségétől november 2-án érkezett meg – tájékoztat keddi közleményében Izsák Balázs. A belügyminisztérium válaszlevelét is mellékeli, ami szerint
Arra is kitérnek, hogy a másik gépkocsi nem tartozik a rendőrség kötelekébe. Izsák Balázs rámutatott: beadványában arra is rákérdezett, hogy
A Románia belügyminiszteréhez címzett levélben több olyan eseményt is említenek, amely a nemzeti régiókért indított európai polgári kezdeményezés tagjainak a zaklatását célozza.

Levélben fordult Románia belügyminiszteréhez Izsák Balázs, magyarázatot kérve arra, hogy egy hónappal ezelőtt feltűnő módon, valószínűleg a megfélemlítés szándékával a belügyminisztérium autói követték a Makfalva és Réty közötti útvonalon.
„Nyilvánvalóvá vált, hogy a pervesztes román állam nem veszi tudomásul az Európai Bíróság döntéseit, és más, jogállamra nem jellemző eszközökhöz nyúl, hogy a kezdeményezőket a céljaiktól eltántorítsa. Szándékunkban áll, hogy erről egy részletes anyagot állítsunk össze, és tájékoztassuk erről az Európai Unió intézményeit” – fogalmaz Izsák Balázs.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
Mintegy 7,5 millió lejt csoportosítottak át csibai utcák leaszfaltozására az Anghel Saligny program finanszírozásából a csíkszeredai önkormányzati képviselők szerdai, rendkívüli ülésén.
2 hozzászólás