
Fotó: Facebook/Cycle to work
Mintegy félszáz kerékpáros gyűlt össze hétfőn reggel Sepsiszentgyörgy főterén, onnan kerekeztek munkába, és ezzel elindították a Cycle to work – Biciklizz munkába mozgalmat.
2017. május 08., 22:152017. május 08., 22:15
A kezdeményezés a Facebookon szerveződik, arra biztatják a sepsiszentgyörgyieket, hogy májusban ne csak szabadidős és sporttevékenységként kerékpározzanak, hanem járjanak biciklivel dolgozni.
Fotó: Facebook/Cycle to work
A Cycle to work néven létrehozott Facebook esemény leírásában így fogalmaznak:
Fotó: Facebook/Cycle to work
Hétfőn reggel Tóth Birtan Csaba alpolgármester üdvözölte a kerékpárosokat, elmondta,
Az alpolgármester hozzátette, megbíztak egy közlekedéstervező céget, május folyamán elkészül a város mobilitási terve, amiről majd a kerékpárosok képviselőivel is egyeztetnek. Tervezik ugyanakkor a kerékpáros infrastruktúra fejlesztését is.
Fotó: Facebook/Cycle to work
Sepsiszentgyörgyön egyébként hat év alatt másfélszeresére nőtt a gépkocsik száma, naponta húszezer autó fordul meg a városban.
Törtkővel megrakott teherautó borult fel hétfőn délután Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli bejáratánál, ahol rendőrök irányítják a forgalmat – tudtuk meg a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Fél éve fennálló áldatlan helyzetet zár le a Gyulakután üzembe helyezett sótalanító berendezés, így ismét iható a csapvíz. Hétfőn Maros megye politikai elöljárói és szakemberek mutatták be a sajtónak a rendszer működését a gyulakutai vízüzemnél.
Közzétette friss időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre. A leghidegebb éjszakákon úgy tűnik, hamar túlleszünk.
A PSD támogatni fogja a szenátusban a környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt, mert Diana Buzoianunak vállalnia kell a politikai felelősséget a katasztrofálisan rossz döntések miatt – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
A kivágás időpontjától és a tárolás módjától is függ a természetes fenyő „élettartama”, ugyanakkor néhány egyszerű módszer már vásárlás előtt segíthet megállapítani, hogy mennyire friss a fa, ami lakásunkat fogja ékesíteni az ünnepek alatt.
Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét hétfőn exhumálták és az igazságügyi orvostani intézetbe szállítják boncolásra, miután az ügyészek gyanús haláleset ügyében eljárást indítottak – nyilatkozták az Agerpresnek ügyészségi források.
Az idei harmadik negyedévben az előző negyedévhez képest 0,3 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában, miközben a nyugdíjasok átlagos száma 4,921 millióra nőtt – tájékoztatott hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Több ezren tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért vasárnap este a bukaresti Victoriei téren.
Életét vesztette egy 19 éves fiatal, miután autóval nekiütközött egy áteresznek hétvégén Dolj megyében. Kiskorú, 16 éves utasa megsérült, kórházba szállították.
Egyetlen mozdulattal érkezik meg az ünnepi hangulat és lesz nappali városképből esti fényvarázs Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön és Marosvásárhelyen a Székelyhon interaktív összeállításában.
szóljon hozzá!