
A terület jelenlegi állapotában
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
A legutóbbi rendkívüli tanácsülésen az önkormányzati képviselők aktualizálták a sepsiszentgyörgyi állomási tó közepén lévő szigetre tervezett cukrászda megvalósítási költségvetését, ami azt jelenti, hogy hozzá lehet kezdeni az építkezésnek, azt követően pedig a tófenék szigetelésének.
2024. április 22., 14:092024. április 22., 14:09
2024. április 22., 15:552024. április 22., 15:55
A cukrászda újonnan megállapított megvalósítási költsége 2,6 millió lej. Mint Czimbalmos Csaba városgondnok elmondta, az aktualizálást az árak folyamatos változása indokolta, de közben
Ezután kell közbeszerzést kiírni a kivitelezésre, illetve alternatív megoldásként a város megpróbálja saját cégével elvégeztetni az építkezést, amennyiben annak sűrű teendői közé beiktatható még ez a munkálat is.
A megrendelő önkormányzat azt szeretné, ha az építkező elkészítené a szigeten az építmény alapját, és minden olyan anyagot áthordanának (a kábelektől kezdve a bútorokig), amiket később nem lehet a gyaloghídon átvinni.
Ez lenne a végcél
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Miután ez megtörtént, egy másik alvállalkozó nekiláthat a tófenék szigetelésének, ami körülbelül két hónapos munkálat – magyarázta a városgondnok. Kevés olyan vállalkozás van az országban, amely ért az ilyen szigeteléshez. Igyekeznek is megfelelni az általa támasztott feltételeknek, vagyis
Az állomási tó rendezése 2021-ben kezdődött, elvileg a múlt év végéig készen is kellett volna lennie, de a munkálatokat késleltette, hogy a magántulajdonban lévő szigetet az önkormányzat csak hosszas alkudozás után tudta megvásárolni tulajdonositól. Most
A háromhektáros területen a korábban igen népszerű tavat már jó néhány éve lecsapolták, mivel a vízszint fenntartását szivattyúkkal kellett megoldani az alacsonyabban folyó Oltból. A víz folyamatos elszivárgása ezt igen költségessé tette, ezért lemondtak róla, és új koncepcióval pályázatot hirdettek meg. Eszerint az egykori tó helyén, kisebb vízfelület mellett egy szabadidős komplexum épül futó- és sportpályákkal, zöldövezetekkel, parkolóval.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!