
A játszótereken sok eszköz elhasználódott, több hiányosság van
Fotó: Erdély Bálint Előd
Leszakadt hinta, kiálló csavarok, elhanyagolt homokozók és a föld felszínére került – sok esetben szétszakadt – locsolórendszerek csorbítják a kisgyerekek és szüleik élményeit a székelyudvarhelyi játszóterek egy részén. A polgármesteri hivatal a garanciát vállaló kivitelezőket felszólította a javítások elvégzésére.
2022. július 07., 12:332022. július 07., 12:33
A játszóterek problémájáról Dávid Endrét kérdeztük, aki elsősorban aggódó szülőként, de a helyi képviselő-testület tagjaként sem örül a megoldásra váró helyzetnek. A helyzetet vázolva a képviselő rámutatott, a Tomcsa Sándor negyedi játszótéren például gondokat okoz, hogy
Ezeken bukdácsolnak folyamatosan a gyerekek. Szintén rossz néven vette, hogy ezen a helyszínen a homokozót sem töltötték fel homokkal. Egy másik példaként a városi parkban lévő játszóteret emelte ki, ahol a Mesekuckó van lerobbant állapotban: cigarettacsikkek és falfirkák rondítják a gyerekeknek szánt kis faépületet. Szerinte általános probléma az is, hogy
Ez nem csak rossz szagot áraszt, de fertőzésveszélyes is. Egyébként mi is azt tapasztaltuk, hogy egyes játszótereken gondot okoz a faelemek korhadása, a kiálló csavarok, valamint a használat közben alapjaiban megingó faszerkezetű hinták sem a legbiztonságosabbak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bár tudatában van a folyamatos játszótéri rongálásoknak, Dávid Endre kétli, hogy a felelősséget a lakókra lehet hárítani. Szerinte a polgármesteri hivatal is többet tehetne a helyzet javulásáért, hiszen más székelyföldi városokban sincs több rongáló, mint Székelyudvarhelyen.
Ő egyebek mellett azt szorgalmazta a tanácsüléseken, hogy készítsenek zárható fedőt a homokozókra, így nem piszkíthatnának oda a szabadon kószáló macskák és kutyák. A rongálások megelőzése érdekében szerinte mindenképp szükség van a helyi térfigyelőkamera-hálózat bővítésére. Ezek megvásárlása érdekében egyébként már meghozta a szükséges döntéseket képviselő-testület.
Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal szóvivője közölte, a felújított játszóterek esetében a garanciát vállaló cég kell elvégezze a javításokat. Erre már megkapták a felszólítást, el kell kezdjék a munkát. A szóvivő szerint Tomcsa Sándor negyedi játszótéren kezdődik a javítás.
Fotó: Erdély Bálint Előd
László Szabolcs, a helyi rendőrség igazgatója a kamerarendszer bővítésével kapcsolatban azt nyilatkozta, folyamatban van a vásárláshoz szükséges közbeszerzési eljárás. Azt ígérte, hogy a szükséges dokumentumok összeállítása és a beszerzés után igyekeznek mihamarabb üzembe helyezni a készülékeket. Hozzátett, noha ezt követően a játszótereket is megfigyelik, a kamerák elsősorban város tereire és utcáira lesznek irányítva.
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
1 hozzászólás