
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának az elnöke. Archív
Fotó: Kocsis B. János
Kovászna Megye Tanácsának és minden alárendelt intézményének kiadásait, fejlesztési költségeit száz százalékban fedezi az idei költségvetés – jelentette be a csütörtöki tanácsülésen Tamás Sándor, a megyei önkormányzat elnöke.
2019. április 18., 17:002019. április 18., 17:00
2019. április 18., 17:012019. április 18., 17:01
Emlékeztetett, hogy eddig minden évben voltak gondok, elsősorban a szociális és a gyerekvédelmi igazgatóság finanszírozásával.
„Tavaly szeptember után hónapról hónapra bukdácsoltunk, kuncsorogtunk. Idén átlátható a költségvetés, minden költséget lefedünk. Bebizonyítjuk, hogy jobb gazdái vagyunk a közpénznek, mint az állam” –mondta Tamás Sándor.
bár a tanácselnök felhívta a figyelmet, hogy a megváltozott algoritmusok miatt nem valós az összehasonlítás.
Az idei büdzsé a tevékenységi területek alapján a következőképpen oszlik meg: 136 millió lej jut a kórháznak, út- és hídépítésre, karbantartásra 84 millió, a szociális védőhálóra 54 millió, kultúrára, sportra és vallásra 32,9 millió, míg az önkormányzat saját működésére 26,6 millió lej. A költségvetést ellenvetés nélkül megszavazta a testület.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
szóljon hozzá!