
A lakópark látványterve. Egymás után épülnének fel a tömbházak
Másodszori nekifutásra fogadta el pénteki rendkívüli ülésén Sepsiszentgyörgy önkormányzati döntéshozó testülete a magánberuházásból épülő Fortuna Park társasházak területrendezési tervét.
2017. május 08., 18:022017. május 08., 18:02
Tóth Birtan Csaba alpolgármester az ülésen ismertette, hogy az urbanisztikai bizottságban több fenntartást megfogalmaztak a képviselők, ezért korábban elhalasztották a döntést. Közben találkoztak a befektetővel, a csíkszeredai Csergő Zsolttal, aki megválaszolta a kérdéseiket, így
A képviselők többek között azt ránézésre kifogásolták, hogy túl magasak lesznek a házak, és a közeli strandnak sem tesz jót az építkezés. Az alpolgármester rámutatott, nem kérhetik a befektetőtől, hogy alacsonyabb házakat építsen, mert akkor nem jön ki a számítása, és inkább lemond a tervről.
Másrészt a strand körül már ennél magasabb tömbházak is állnak, az újak sem zavarnak jobban, mint a jelenlegiek.
A városvezetés különben abban bízik, hogy a strand szomszédságában javulni fog a városkép, ha az egykori ecetgyár omladozó épülete helyét új tömbházak veszik át.
Csergő Zsolt vállalkozó korábban lapunknak elmondta,
Az igények szerint hat- vagy hétféle lakrész közül lehet majd választani, a legkisebb, a stúdió 48 négyzetméteres, a legnagyobb 110 négyzetméteres, és minden lakrészhez tartozik majd erkély és parkoló. A befektető bízik abban, hogy lesz kereslet a csúcsminőségű lakásokra. Az engedélyek beszerzése után egy év alatt megépítik az első tömbházat, majd minden évben felhúznak egy újat.
A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben is nagy erőkkel dolgozgtak az elmúlt 24 órában, a csütörtöki vihar okozta károk eltakarításán.
Az áprilisi 10,71 százalékról májusban 10,85 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei első negyedévben enyhén csökkent az átlagnyugdíj Romániában, miközben az infláció továbbra is magas maradt, és számos alapvető termék, valamint szolgáltatás ára jelentősen emelkedett – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból
Újra vannak körzeti állatorvosai Hargita megyének, akik a szerződéskötést követően a héten kezdtek el dolgozni. Egy körzetben azonban nem sikerült betölteni a megüresedett helyet, ott egyelőre átmeneti megoldást kell alkalmaznia a szakhatóságnak.
Valamennyi, a belfasti tüntetéseket kísérő incidensekben érintett román állampolgár segítséget kapott a helyi hatóságoktól vagy hozzátartozóitól, és ideiglenesen biztonságos helyre költöztették őket – közölte csütörtök este a román külügyminisztérium.
Elkezdődött Csíkszentkirályon az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakított ideiglenes körforgalom végleges formájának kialakítása. Pár nap alatt végeznek a munkával, de nem árt figyelni az arra autózóknak.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
szóljon hozzá!