
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Halálos közúti baleset történt a háromszéki Nagyajta közelében vasárnapra virradóra. A szerencsétlenségben egy utas vesztette életét.
2021. február 21., 16:372021. február 21., 16:37
2021. február 21., 16:382021. február 21., 16:38
A baróti rendőrséget a 112-es sürgősségi hívószámon riasztották éjjel, 1 óra környékén. A helyszínre érve megállapították, hogy a 21 éves gépkocsivezető egy veszélyes kanyarban elveszítette uralmát a gépkocsija fölött, az autó a menetirány jobboldalán lesodródott az úttestről, és felborult a mezőben.
A rendőrök légalkohol szondával tesztelték a sofőrt, leheletében 0,52 mg/l alkoholt mutattak ki. A sofőrt és egy másik utast, egy 20 éves nőt, kisebb sérülésekkel szállították kórházba.
Az ügyben ittas gépkocsivezetés, gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés címén indítottak bűnügyi eljárást.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.