Elektromos buszokkal könnyítenék meg a jövőben az udvarhelyszéki vidéki lakosság közlekedését, ráadásul a tervek szerint ezek a járatok az egymástól távolabb eső településeket is összekötik majd. Hat elektromos buszra, hat éjszakai töltőállomásra és két gyorstöltőre adott le pályázatot Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Fenyéd község önkormányzatával közösen.
2022. augusztus 10., 15:292022. augusztus 10., 15:29
2022. augusztus 11., 10:382022. augusztus 11., 10:38
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elektromos buszokkal könnyítenék meg a jövőben az udvarhelyszéki vidéki lakosság közlekedését, ráadásul a tervek szerint ezek a járatok az egymástól távolabb eső településeket is összekötik majd. Hat elektromos buszra, hat éjszakai töltőállomásra és két gyorstöltőre adott le pályázatot Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Fenyéd község önkormányzatával közösen.
2022. augusztus 10., 15:292022. augusztus 10., 15:29
2022. augusztus 11., 10:382022. augusztus 11., 10:38
Több mint két hónapja kezdődött el a városi és udvarhelyszéki községek közszállításának megszervezése székelyudvarhelyi önkormányzati képviselők és a széki polgármesterek partnerségével.
A jelenleg bejegyzés alatt álló társulást Felsőboldogfalva, Farkaslaka, Oroszhegy, Máréfalva, Fenyéd és Zetelaka és Székelyudvarhely önkormányzati képviseletének kezdeményezésére alapították meg, hiszen, mint a szerdai sajtótájékoztatón elmondták:
Fotó: Erdély Bálint Előd
Sinka Arnold, az Udvarhelyszéki RMDSZ ügyvezető elnöke megjegyezte, hogy a kezdeményezés minőségi előrelépést jelentene, ugyanakkor az autók számának csökkentése is céljuk.
Szerdán az előre kiszámolt menetidőket mérték le és a távolságokat ellenőrizték – amelyhez kis időre a sajtótájékoztatót követően mi is csatlakoztunk, egyben pedig kipróbáltuk a buszokat is.
Benedek Árpád Csaba székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő beszámolója alapján jelenleg
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mint mondták, a járművek értéke körülbelül 500–550 ezer euró tartozékokkal együtt. Az öt járat körülbelül 200 kilométert tenne meg összesen egy nap alatt, terveik szerint akár 5–7 alkalommal is kijárnak a településekre igénytől függően, az éjszakai töltőállomásokat pedig a községek végállomásán helyeznék el, ugyanis reggel onnan indulnának majd a járatok Székelyudvarhely irányába.
Kovács Lehel, Farkaslaka község polgármestere szerint is fontos a „város vérkeringéséhez csatlakozni” a közszállítás révén, véleménye szerint azon felül, hogy a tanulók és dolgozók bejutnak Udvarhelyre,
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kovács Imre, Máréfalva polgármestere pedig rámutatott arra is, hogy a környező falvakban jóval kevesebb a lehetőség, akár kultúra, akár oktatás, akár szabadidős tevékenységek szempontjából, ezért is lenne indokolt a megfelelő közlekedési rendszer kiépítése.
Az életminőség, a kényelem és a környezetvédelem fontosságát húzta alá Bokor Botond, Fenyéd polgármestere, illetve Zsombori Levente, Felsőboldogfalva község elöljárója is egyetértett az előtte szólókkal.
– fejtette ki Godra Zsolt, a Szabad Emberek Pártja székelyudvarhelyi frakcióvezetője. Hozzátette, szerinte összefogással a helyi tömegközlekedésből régióbeli tömegszállítást tudnak kialakítani.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezen felül arra is kitértek, hogy az elektromos buszok megfelelő tervezéssel átjárást fognak biztosítani a települések között.
– mutatott rá Benedek Árpád Csaba.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ehhez elengedhetetlennek tartják, hogy egy jól megszervezett, beütemezett programot állítsanak össze megfizethető árakkal, ugyanakkor majd
További tervek között szerepel hat darab, kilencméteres elektromos busz beszerzése is, amely a városi tömegközlekedés része lenne, a községeket összekötő elektromos buszokat várhatóan 2023–2024-ben helyezik működésbe.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a hét folyamán országszerte végzett ellenőrzései során 1080 bírságot szabott ki, összesen több mint 6,6 millió lej értékben – tájékoztatott szombaton az intézmény.
Szarvas, farkas, medve, őz és vaddisznó, vagyis az Erdélyben is élő nagyvadak díszítik a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság nemrég felavatott zászlaját. A társulat vezetősége közli, hogy csapatuk összetartozását is szimbolizálja a lobogó.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
szóljon hozzá!