
Tüntetés volt Sepsiszentgyörgyön...
Fotó: Bíró Blanka
Sípokkal, dudákkal, zászlókkal vonultak kedden a Kovászna megyei prefektúra sepsiszentgyörgyi székháza elé a Sanitas egészségügyi szakszervezet tagjai, mintegy nyolcvanan. Szégyen! – skandálták, amiért a kormány az elmúlt év utolsó munkanapján sürgősségi rendelettel befagyasztotta a közalkalmazottak bérét.
2021. január 12., 17:222021. január 12., 17:22
2021. január 12., 18:292021. január 12., 18:29
A tüntetésen Vasile Neagovici, a szakszervezet Kovászna megyei elnöke olvasta fel hárompontos követeléslistájukat. Kérik, hogy
a négy évvel ezelőtt elfogadott egységes bértörvény alapján az ápolók és az irodai személyzet is kapja meg a fizetésemelést;
az ügyeleteket és túlórákat a jelenlegi bér alapján számolják ki, ne a 2018. januári alapfizetés szerint;
a szociális rendszerben dolgozók is kapják meg az egészségügyben járó kockázati pótlékot.
... és Csíkszeredában is
Fotó: Veres Nándor
Méltánytalannak tartják, hogy a prefektúrák alkalmazottai kaptak 30 százalékos bérkiegészítést a járványhelyzetre hivatkozva.
– összegzett a szakszervezeti bizalmi. Hasonló akcióra az ország több városában is sor került, azt kérik, a kormány még a költségvetés elfogadása előtt teljesítse a követeléseiket, különben újabb tiltakozásokat szerveznek.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!