
A mezőgazdasági adottságok megvannak, a megfelelő szakképzéssel pedig még jobban ki lehet aknázni ezeket. Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Együttműködési szerződést írtak alá a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete, valamint a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) képviselői szerdán Csíkszeredában. Az egyetem rektora, Gyuricza Csaba és Becze István, az egyesület elnöke Magyarország csíkszeredai főkonzulja és falugazdászok jelenlétében kötötték a megállapodást.
2022. május 25., 15:162022. május 25., 15:16
2022. május 25., 15:332022. május 25., 15:33
A közel harmincéves szakmai partnerség bővítéséért együttműködési szerződéssel erősíti meg kapcsolatát a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem.
Az agráriumban és az élelmiszer-gazdaság területén soha nem volt olyan dinamikus fejlődés, mint napjainkban, így rengeteg új kihívással szembesül az ágazat, és
Ezekre az új kihívásokra készülünk az eddiginél is összehangoltabb együttműködéssel és munkával” – nyilatkozta a MATE rektora az eseményen.
Gyuricza Csaba elmondta, vizsgálják annak a lehetőségét, hogy egyetemi mesterképzést indítsanak Székelyföldön, emellett
Magyarország kormánya nevében Tóth László főkonzul gratulált az együttműködéshez. „Az egyesület mérföldkőhöz érkezett, hiszen az a tudás, amit az egyetem ide tud hozni, aranyat ér” – jelentette ki a főkonzul.
Becze István kitért arra, hogy rendkívül sok helyi szervezettel kötöttek már eddig is partnerséget, ezt a folyamatot pedig erősíti az oktatási intézménnyel aláírt szerződés. Mint jelezte,
A háború új helyzetet teremtett az agráriumban – a mezőgazdaság költségei megnövekedtek. Ezzel összefüggésben képesnek kell lennünk a megfelelő válaszlépések megtételére” – fűzte hozzá a Székely Gazdaszervezetek Egyesületének elnöke, mintegy jelezve, hogy az orosz–ukrán háború rendkívül rövid idő alatt új helyzetet teremtett (megnövekedett energiaárak, kevés műtrágya, megdrágult üzemanyagárak), amihez a székely gazdáknak is igazodniuk kell.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
Utcára vonult kedden délelőtt a marosvásárhelyi vegyipari kombinát több mint háromszáz alkalmazottja, hogy a gyár megmentését követelje. A tüntetők szerint a kormány kezében van az üzem sorsa, amely egy hónap múlva végleg bezárhat.
A Maros megyei környezetőrség 45 ezer lejre bírságolta meg Marosludas polgármesteri hivatalát, miután március 24-én tűz ütött ki egy illegális hulladéklerakóban, amelyet 72 órás beavatkozás után sikerült eloltani.
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.
A nyugdíj és a közalkalmazotti fizetés halmozását tiltó törvénytervezet készen van, és csak a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) véleményezésére várnak – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A kormány meghozott intézkedései mellett tovább emelkedett az üzemanyagok ára kedden. Hétfőn nem volt változás az árakban a szombati emelkedéshez képest.
A kormány a következő napokban dönt az üzemanyagok, elsősorban a gázolaj jövedéki adójának csökkentéséről – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újabb körforgalom kialakítása van napirenden Csíkszeredában, ezúttal a Temesvári sugárút és a Szív utca kereszteződésében. Az előzetes mérések azt mutatják, hogy különösebb átalakítás nélkül végrehajtható a változtatás.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
szóljon hozzá!