
Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Tavaly négy háziorvosi rendelő zárt be Kovászna megyében, miután az orvosok nyugdíjba vonultak – derül ki a megyei egészségügyi igazgatóság adataiból. Hat háromszéki településen nem teljesít szolgálatot háziorvos, még munkapontot sem működtetnek.
2022. január 18., 17:422022. január 18., 17:42
Jelenleg a háromszéki egészségügyi alapellátásban 89 háziorvos dolgozik, 52 városokban és 37 a falvakon.
Aggasztó, hogy 37 szakember már betöltötte, vagy a következő két évben betölti a 65 évet, azaz eléri a nyugdíjkorhatárt. Csak abban bizakodhatnak a betegeik, hogy tovább dolgoznak. Erre különben jelenleg is több példa van,
A legfiatalabb Kovázna megyében dolgozó háziorvos 34 éves, a Kovászna megyei háziorvosok átlagéletkora 59 év városon, 60 év falun. Városon öt 40 év alatti szakember teljesít szolgálatot, vidéken csak egy orvos 40 évesnél fiatalabb. Jelenleg Szentkatolnán, Dálnokon, Málnáson, Kézdialmáson, Maksán és Kézdiszentkereszten nincs háziorvosi rendelés.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
szóljon hozzá!