
Utoljára ült össze Kovászna Megye Tanácsa jelenlegi képviselő-testülete
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
Fontos kérdésekben döntött Kovászna Megye Tanácsának képviselő-testülete, amely csütörtökön utoljára ülésezett jelenlegi összetételében. Napirendre került a háromszéki jégkorongcsapat anyagi támogatása, de egyházi ügyek és a szociális háló szervezési kérdéseiben is döntöttek.
2024. október 10., 17:162024. október 10., 17:16
Utoljára ülésezett jelenlegi formában a megyei tanács Háromszéken, a 31 szavazati joggal rendelkező képviselőből 24-en jelentek meg a megyeháza dísztermében. Mielőtt Tamás Sándor elnök köszönetet mondott volna az önkormányzati képviselőknek, a testület több fontos kérdésben is döntött.
A Háromszéki Ágyúsok felnőtt csapatának támogatásáról már korábban döntött a megyei tanács és a sportbizottság, de csütörtökön az összeg odaítéléséről döntöttek a képviselők. Ennek értelmében
A felnőtt, teljes mértékben székelyföldi játékosokra épülő jégkorongcsapat felkészüléséhez, valamint a Román Jégkorongszövetség által szervezett országos bajnokságban, a Román Kupában való részvételéhez járultak hozzá.
A Háromszéki Ágyúsok ebben a versenyévadban egymillió lejt kapnak Kovászna Megye Tanácsától
Fotó: Borbély Fanni
A Sepsiszentgyörgy, de egész Háromszék számára történelmi eseménynek számító, jövő tavaszi jégkorong-világbajnokságról is szó esett, ennek kapcsán az elnök elmondta: az április 27. és május 3. között tartandó sportrendezvény remélhetőleg hírét viszi a térségnek, hiszen
Visszamenőleg is fedezik a béreket
A tanács több napirendi pont között határozott a megye költségvetésének kiigazításáról, amelynek értelmében 3,19 millió lejt hagytak jóvá különböző felekezetek számára, 250, nem egyházi alkalmazott fizetésére. Előzőleg ugyanis emelkedett a minimálbér, de nem volt fedezet rá, emiatt visszamenőleg is megkapják a különbözetet.
A sepsiszentgyörgyi speciális iskola oldalsó és hátsó kerítéseinek megépítésére is fordítanak pénzt
Fotó: Tuchiluș Alex
Kerítésépítésre a Sepsiszentgyörgyi Speciális Iskola részére 500 ezer lejt hagytak jóvá. A lécfalvi hulladékkezelő központ hídmérlegének korszerűsítésére 85 ezer lejt biztosítanak a megyei hulladéktárolási- és kezelési szolgáltatás átruházásából fakadó járadékból.
Anyaotthon lesz Illyefalván
Nem zárják be, de átszervezik az illyefalvi lakásotthont, amely ezentúl anyás központ lesz. A döntés jelentőségét indokolja, hogy
Illyefalván anyaotthon lesz a lakásotthonból
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
Az elmúlt években 16 esetet kellett elutasítani a helyhiány miatt, a lakásotthonokban viszont egyre kevesebb a kiskorú, így célszerű az átszervezés.
A képviselő-testület jóváhagyták a bodzafordulói fogyatékkal élők központjának szervezési és működési szabályzatát. A korábbi rehabilitációs központ harminc főt tudott befogadni, ezért a SERA Alapítvánnyal új létesítmény épült, amely 70 személy befogadására képes.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!