
Víz- és csatornahálózat kiépítésére is költenek az elnyert támogatásokból. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A Kovászna megyei önkormányzatok egymilliárd lejes támogatásban részesültek az Anghel Saligny-programból.
2022. július 11., 16:582022. július 11., 16:58
Kovászna Megye Tanácsa 140 millió lejt, az öt város 164 millió lejt, 39 község pedig 723 millió lejt kap az elbírált 121 nyertes pályázatból. Háromszéken Nagyborosnyó kivételével minden község tett le pályázatot – tájékoztatott Kovászna Megye Tanácsa.
„A háromszéki települések modernizációját, felzárkóztatását az uniós pályázatok, gazdatámogatások, a megyei és országos finanszírozású településfejlesztési programok és a magyar államtól érkező források segítségével valósítjuk meg” – részletezte Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
A program legfontosabb elemei a román kormány és az európai unió támogatásával megvalósuló nagy beruházások: helyi utak modernizálása, hidak építése, víz- és csatornahálózat kiépítése, kultúrotthonok, bölcsődék építése, felújítása. Az egyházi tulajdonú, kultikus célt szolgáló ingatlanok építése, felújítása, felszerelése.
A helyi életminőséget javító intézkedések esetében több támogatási célt fogalmazott meg a megyei önkormányzat: iskolák, óvodák felújítása, iskolatáskaprogram, a baróti és a kézdivásárhelyi kórházak támogatása, vidéki orvosi rendelők, kultúrotthonok, sportbázisok, könyvtárak, emlékszobák felújítása, felszerelése, játszóterek építése, önkéntestűzoltó-szertárak felújítása, felszerelése, valamint az iskola utáni program. Fontos pillére a programnak a szociális háló támogatása, továbbá a magyar állam nyújtotta támogatások.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
szóljon hozzá!