
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem volt hiány alkoholos befolyásoltsággal közlekedő sofőrökből a hétvégén Háromszéken: volt aki balesetet okozott, más pedig gyorsan hajtott, egyesek pedig fennakadtak a rendőrség szűrőjén.
2023. szeptember 18., 17:432023. szeptember 18., 17:43
A Sepsiszentgyörgyről Csíkszereda felé vezető 12-es országúton állítottak meg egy személyautót ellenőrzés céljából vasárnap hajnalban. A sofőrt megszondáztatták, a műszer pedig 0,31 mg/l-es légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből.
Egy nappal korábban reggel 7-kor a háromszéki megyeszékhely egyik utcájában ellenőriztek egy sofőrt a rendőrök. Mivel alkoholszag lengte körül, letesztelték: leheletéből 0,51 mg/l alkoholkoncentrációt mutatott ki a szonda. Szombaton délután egy 42 éves nőt is ittasan szűrtek ki a forgalomból, őt a Kovásznáról Réty fele vezető 13E jelzésű országúton teszteltek a rendőrök: az eredmény 0,68 mg/l-es alkoholszint az általa kilélegzett levegőben.
Szintén szombat délután Nyújtódon egy gyorshajtót állítottak meg a közlekedésrendészek:
Baróton egy 70 éves sofőrt is ellenőriztek, és mivel alkoholtól bűzlött, tesztelni akarták, de ő megtagadta, hogy szondába fújjon, sőt a vérvételtől is elzárkózott.
Estére is jutott egy ittas sofőr. Ő a piac környékén, a N. Iorga utcában ütközött egy másik járművel. A 49 éves sofőr leheletéből 0,89 mg/l légalkohol-koncentrációt mutatott ki az alkoholszonda.
Mindegyik ittas autóvezető ellen bűnügyi eljárás indult.
Közlekedési kihágások miatt a hétvégén 56 személyt büntetett meg a rendőrség Háromszéken, 44 esetben a sebességhatár túllépése miatt bírságoltak, összesen 28 420 lejjel gazdagítva az államkasszát.
Bevontak hat jogosítványt, és egy közúti bűcselekmény esetében is eljártak.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
szóljon hozzá!