
A régi, nem használt autók eltűnését várja el a tervezett intézkedéstől a sepsiszentgyörgyi városvezetés. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Közvitára bocsátják a sepsiszentgyörgyi önkormányzat saját „roncsautó- programját” – jelentette be Antal Árpád, a Kovásznai megyeszékhely polgármestere. Kifejtette: a tervezet szerint az önkormányzat gyakorlatilag felvásárolja azokat a régi gépkocsikat, melyek már tíz- tizenöt éve Sepsiszentgyörgyön vannak beíratva.
2020. szeptember 10., 18:382020. szeptember 10., 18:38
A feltételt azért szabják, mert nem szeretnék, ha a támogatás kedvéért más településről átíratnák Sepsiszentgyörgyre a régi járműveket. A tervezet szerint
Ezt vásárlási utalványok formájában kapják meg az érintettek, amit Sepsiszentgyörgyön vásárolhatnak le, vehetnék terméket, szolgáltatást.
„Akár két jó kerékpárt is lehet ezért a pénzért vásárolni, ám a döntést a gépkocsi-tulajdonosokra bízzuk, lehet az idősebbeket már nem vonzza, hogy biciklit vegyenek” – részletezte a polgármester. Hozzátette: a kormány által finanszírozott roncsautó-programban azok vehetnek részt, akik új gépkocsit vásárolnak a régiért kapott értékjegyet felpótolva.
A számítások szerint a program révén néhány év alatt legalább ezerrel csökken a közterületen tartott régi gépkocsik száma.
Sepsiszentgyörgyön a tavaly összesítették a városban bejegyezett gépkocsik számát, akkor kiderült, hogy több húszezer autó szerepel a jegyzékben, és öt év alatt több mint háromezerrel nőtt a számuk.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében szerdától. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
A bérreformot nem a közalkalmazottak ellenében, hanem velük együtt kell megvalósítani, és elengedhetetlen az érveken és megoldási javaslatokon alapuló párbeszéd – közölte szerdán a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
szóljon hozzá!