
Fotó: Lábbusz/Facebook
Sepsiszentgyörgy önkormányzata egy évvel ezelőtt, május 17-én indította el a Lábbusz programot, azzal a céllal, hogy arra ösztönözzék a gyerekeket, reggel menjenek gyalog iskolába. Összesen több mint 550 önkéntes kísérte egy év alatt a kisdiákokat.
2022. május 17., 18:332022. május 17., 18:33
A program kezdeményezői arra hivatkoztak, hogy a gyalogos közlekedés az egyik legbiztonságosabb, legegészségesebb és legszórakoztatóbb módja a nap kezdésének. A Kondor Ágota és Székely Kincső önkormányzati képviselők által koordinált, Lábbusz nevet viselő kezdeményezés nem várt sikert aratott.
Fotó: Lábbusz/Facebook
A tanulókat minden héten más-más felnőtt „sofőrök” kísérték, a kezdeményezéshez a város több mint 34 egyesülete, közintézménye és szervezete csatlakozott.
Egy év alatt új útvonalakat is létrehoztak, így most már hat útvonalon lehet közlekedni, a város szinte minden iskolájába eljuthatnak gyalogosan, szervezett körülmények között a gyerekek.
Fotó: Lábbusz/Facebook
A kisdiákok kitartását nyereményekkel jutalmazzák, Lábbuszos matricákat lehet beváltani. Eddig tíz tanuló gyűjtött össze 100 matricát és vette át a fődíjat, egy kerekes hátizsákot.
A jövőben a szervezők a Lábbusz járatainak bővítését tervezik a város többi részén is, és számos meglepetéssel is készülnek. Kedden reggel az egyéves évfordulón közös csapatfotó készült, az elmúlt egy évben résztvevő önkéntesek nagy része is jelen volt.
Fotó: Lábbusz/Facebook
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!