
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Háromszéken a megyei tanács alárendeltségébe tartozó Kovászna Megyei Út és Híd Rt. biztosítja a megyei utak téli karbantartását, aminek a becsült értéke 7,3 millió lej.
2021. november 21., 20:452021. november 21., 20:45
A vállalat Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Baróton és Bodzafordulón működtet hóeltakarítási, csúszásmentesítési bázist, innen indítanak gépeket, amikor arra szükség van.
„A Kovászna megyei Út és Híd Rt.-nek sokéves tapasztalata van a téli karbantartásban, a korábbi években sem volt fennakadás a megyei utakon, bízunk benne, hogy ez így lesz az idén is. A november 2. és március 31. közötti időszakra szóló keretszerződésnek megfelelően a 244 kilométernyi megyei út téli karbantartásának becsült értéke 7,3 millió lej. A vállalat alkalmazottai hajnali 3 és reggel 7 óra között elvégezik a megyei utak ellenőrzését, szükség esetén beavatkoznak, megtisztítják az útfelületet, homok- és sókeveréket szórnak” – mondta el Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Háromszéken egyetlen olyan megyei útszakasz van, amelyet lezárnak a téli hónapokban:
Kovászna megyében a megyei utak csúszásmentesítése kapcsán ügyeleti telefonszámot működtetnek, a fennakadásokat a 0744-486 294-es számon lehet jelezni.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
szóljon hozzá!