Hirdetés
Hirdetés

Egyetlen pozitív nyálteszt Háromszéken

Képünk illusztráció •  Fotó: Haáz Vince

Képünk illusztráció

Fotó: Haáz Vince

Hétfőn egyetlen pozitív nyálteszt-eredményt jelentettek Háromszéken. A Kovászna városi Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpontból egy előkészítő osztályos kislány édesanyja értesítette a tanintézet vezetőségét, hogy pozitív a gyerek nyál alapú tesztje.

Bíró Blanka

2021. december 06., 19:292021. december 06., 19:29

A tanfelügyelőséghez ez az egyetlen jelentés futott be pozitív teszteredményről.

A közegészségügyi igazgatóság munkatársai az egész családtól mintát vettek, a hivatalos eredmény közléséig a kislány online tanul.

Kovászna megyében csak a sepsiszentgyörgyi Gödri Ferenc és Ady Endre általános iskolákban végeznek nyálteszteket, a többi tanintézet vezetőtanácsa úgy döntött, hogy

a teszteket kiosztják, és a szűrés a gyerekek otthonában, a szülő felügyelete alatt zajlik.

Háromszéken 81 ezer nyál alapú antigén gyorstesztet osztottak szét az iskolák, óvodák között, egy hétre, vagyis a két alkalommal történő tesztelésre összesen 35 ezer tesztre van szükség.

Hirdetés

Kovászna megyében hétfőn 11 új esetet regisztráltak, a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 1,22 ezrelék. Jelenleg a megyében 277 aktív eset van, a legtöbb Sepsiszentgyörgyön, ahol 74 fertőzöttet tartanak nyilván és 1,16 ezrelék az incidencia. A legmagasabb a mutató Zabolán, 6,83 ezrelék, a településen 32 aktív esetet tartanak nyilván.

Kommandón, Málnáson és Vargyason 3 ezrelék felett, de 6 alatt van az incidencia. Negyvenegy közigazgatási egységben az incidencia 3 ezreléknél alacsonyabb, Árkoson, Bölönben, Nagyborosnyón, Kökösben, Dálnokon, Esztelneken, Gelencén, Kézdialmáson, Maksán és Kézdiszentkereszten egyetlen koronavírussal fertőzött személyt sem regisztráltak.

Az elmúlt 24 órában összesen 143 adag oltást adtak be: 12 személy kapta meg az első, 63 a második, 62 pedig a harmadik adagot. Ugyanakkor hat személy az egydózisú Johnson&Johnson vakcinát kérte és kapta meg – tájékoztat a prefektúra.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 15., szerda

Országos leállás: nem működik a telekkönyvi rendszer

Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.

Országos leállás: nem működik a telekkönyvi rendszer
Hirdetés
2026. július 15., szerda

Csaknem hetvenéves melegrekord dőlt meg Csíkszeredában

1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.

Csaknem hetvenéves melegrekord dőlt meg Csíkszeredában
2026. július 15., szerda

Perzselő hőség, heves zivatarok – kettészakad az ország időjárása

Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.

Perzselő hőség, heves zivatarok – kettészakad az ország időjárása
Hirdetés
2026. július 15., szerda

Csökken a nettó átlagbér, a reálkereseti index is alacsonyabb

Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.

Csökken a nettó átlagbér, a reálkereseti index is alacsonyabb
2026. július 15., szerda

Az éjszakai csónakázás miatt fakadt ki a polgármester

Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.

Az éjszakai csónakázás miatt fakadt ki a polgármester
2026. július 15., szerda

Leméri majd a rendszer a beszállított hulladékot

Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.

Leméri majd a rendszer a beszállított hulladékot
Hirdetés
2026. július 14., kedd

Székelyek a Kaukázusban

A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.

Székelyek a Kaukázusban
Székelyek a Kaukázusban
2026. július 14., kedd

Székelyek a Kaukázusban

2026. július 14., kedd

Csalók élnek vissza a ghișeul.ro nevével: hamis SMS-eket küldenek

A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).

Csalók élnek vissza a ghișeul.ro nevével: hamis SMS-eket küldenek
Hirdetés