
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Az elmúlt 72 órában egyetlen új koronavírusos megbetegedést jelentettek Kovászna megyében – tájékoztatott a prefektúra. Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint Háromszéken az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma gyakorlatilag nulla.
2021. július 05., 18:392021. július 05., 18:39
Jelenleg Kovászna megyében egyetlen aktív eset van Gelencén, a településen az ezer lakosra vetített incidencia 0,19. Negyvennégy településen egyetlen fertőzött személyt sem tartanak nyilván.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester a közösségi oldalon jelentette be, hogy
„A világjárvány kezdete óta először fordult elő, hogy a városban a megbetegedési arány nulla. Örüljünk ennek, de legyünk továbbra is felelősek, és tartsuk be a nyár folyamán a járványügyi szabályokat, hogy nyugodt őszünk lehessen” – fogalmazott a polgármester.
Kovászna megyében eddig 71 538 dózis oltást használtak fel, 31 678 személy kapta meg a vakcina második adagját is. 2968 személyt a családorvosok egydózisú oltással immunizáltak.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
szóljon hozzá!