
Egy ideig még biztosan nem lesz elkerülőút Székelyudvarhelyen
Fotó: Erdély Bálint Előd
A jelentősen megnövekedett költségek miatt elodázódik a Székelyudvarhely terelőútjaira – elsősorban a Fenyéd-Szejkefürdő közti útszakaszra – vonatkozó megvalósíthatósági tanulmány kidolgozása.
2022. szeptember 10., 20:012022. szeptember 10., 20:01
Több éves huzavonáról van szó: a Szejkefürdő-Fenyéd szakaszon létesítendő elkerülőút megvalósítására készült már egy terv 2017-ben, ezt azonban bővíteni kellett – nyilatkozta korábban lapunknak Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal szóvivője.
Tavaly szakértőkkel ellenőriztették, hogy mennyire aktuális a dokumentáció, amit el is küldtek a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaságnak (CNAIR).
– közölte a városháza szóvivője. Elmondása szerint a CNAIR módosításokat kért, amelyek a meghatározott útvonalon olyan többletköltségeket és nehézségeket eredményeztek volna, amelyek finanszírozhatatlanná tették a projektet.
– nyilatkozta a szóvivő, megjegyezve, már született egy döntés arról, hogy közbeszerzési pályázatot írnak ki az észak-nyugati és dél-keleti elkerülőutak megvalósíthatósági tanulmányának készítésére.
Több hetes aszályos időszak után kedden Székelyföld legnagyobb részére megérkeztek a rég várt esőzések. A csapadék területi eloszlása azonban jelentős eltéréseket mutat: Udvarhelyszék kapta a legtöbbet, míg Háromszékre elenyésző mennyiség jutott.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb, légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdára és csütörtökre, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Hét embert vettek őrizetbe kedden a Brassó megyei rendőrök, miután botrányt okoztak a város történelmi központjában, majd erőszakosan léptek fel az őket megállítani próbáló rendőrökkel szemben – számolt be a Rador hírügynökség nyomán a G4media.ro.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök úgy véli, hogy néhány napon belül megoldódhatnak a daganatos betegek speciális engedélyhez kötött gyógyszerekkel való ellátásának problémái.
lie Bolojan ügyvivő miniszterelnök bejelentette, nagy valószínűséggel elvetik azt a javaslatot, hogy a vakációk alatt ne folyósítsanak szociális ösztöndíjat a diákoknak.
Elérhetővé vált a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen lezajlott büntetőper jogerős ítélete az indoklással együtt. Ebből kiderül, milyen okból változott a legfőbb vádpontokban felmentésre az ítélet az elsőfokú döntéssel szemben.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
Hat utca felújítását magába foglaló beruházás kezdődött el Székelykeresztúron – elsőként az Orbán Balázs utcába vezényelték ki a munkagépeket, ahol az aszfalt feltörése zajlik. A cél az, hogy négy helyszínen még idén elvégezzék a korszerűsítést.
szóljon hozzá!