
Jelentős meghibásodást tud okozni a felelőtlenül a lefolyóba dobott, nem a szennyvíztisztítóba járó hulladék. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Meghibásodott a szentivánlaborfalvi szennyvízátemelő állomás, mert nem tudott „megbirkózni” a lefolyóba dobált gyümölcsökkel. A létesítmény üzemeltető Közüzemek Rt. munkatársai egy zsáknyi narancsot szedtek ki, hogy a szennyvízátemelő újra működőképes legyen.
2021. január 27., 19:052021. január 27., 19:05
Az incidensről készített fotókat átküldték a település önkormányzatának, reménykedve, hogy azonosítják az elkövetőt, és megbírságolják törvénytelen szemetelésért. A közüzemeknek ugyanis nincs hatásköre a bírságolásra, viszont
A vállalat a közösségi oldalon tett közzé felhívást, hogy a fogyasztók
Az elmúlt évben többször is történt meghibásodás, dugulás a lakók felelőtlensége miatt.
A sepsiszentgyörgyi szennyvízátemelő állomásnál nagy mennyiségű rongyot és hablemez darabokat szedtek ki a csatornából. Gyakran a külső vezetékek is eldugulnak a csatornában felhalmozódott és megkeményedett zsírok miatt, de bekerültek a csatornába fa-és rongydarabok, vatta, műanyag tasakok, üvegek, cserép- és kődarabok, homok és élelmiszer-maradék is.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
Az elmúlt 24 órában összesen 87 személyen segített a Salvamont, a Hargita megyei hegyimentőket is többször riasztották.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
szóljon hozzá!