
Fotó: Pál Emil
Még nem volt példa arra a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színháznál, hogy kőszínházi körülmények között egy teljesen improvizatív előadást hozzanak létre, ahol bármi megtörténhet. Erre tett kísérletet egy amerikai rendező, Andew Hefler, aki a különleges előadás kulisszatitkait sajtótájékoztatón ismertette.
2022. október 28., 15:182022. október 28., 15:18
2022. október 28., 17:222022. október 28., 17:22
A produkció sajátossága, hogy a színészeknek teljes mértékben a rögtönző képességükre kell hagyatkozniuk, hiszen
Az egyetlen vezérfonal, hogy valamilyen társadalmi esemény, buli utáni rövid jeleneteket adnak elő, amelynek jellegét a nézők dönthetik el. Ehhez a nézőknek nem kell mást tenniük, mint a a színház Facebook-oldalán közzétett bejegyzéshez hozzászólni az ötleteikkel. Andrew Hefler korábban többször is megfordult a Tomcsa Sándor Színház társulatánál, a legutóbbi színészeknek tartott workshop során körvonalazódott, hogy meg kellene rendezni az Afterparty-t – ami az ominózus előadás címe lett.
A rendező elmondása szerint számára felettébb érdekes az improvizációt felvinni a színpadra, és megnézni, hogy
Nagy kihívás az is, hogy ezek által milyen élményt tudnak nyújtani a közönségnek. Hefler szerint kortárs drámák nem kerülnek elég nagy mértékben színpadra, és kőszínházakban viszonylag zárt erre vonatkozóan a rendszer, hiszen
A rendező részletezve az előadás összetételét, megjegyezte, hogy minden felvetendő kérdés aktualitásokhoz és a hétköznapok eseményeihez kötődik, hiszen
Az előadás során viszont nem kell tartani attól, hogy az improvizáció elhúzódik, erre két játékmester is felügyelni fog, így nem fullad ki idejekorán a színészek játéka. A színház vezetősége szerint ez a változatos színjáték felkelti majd a passzívabb nézők kíváncsiságát is, remélik, hogy mivel az előadás mindig más lesz egy néző többször is meg fogja majd nézni azt.
Az előadás bemutatója október 29-én, szombaton lesz este nyolc órától.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
szóljon hozzá!