
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Számos alkalommal riasztották balesethez a Maros megyei tűzoltókat hétvégén. Az utóbbi két napban többen is megsérültek az utakon – a Maros megyei tűzoltóság összefoglalóját szemléztük.
2021. augusztus 02., 14:132021. augusztus 02., 14:13
Felborult autóhoz riasztották a szovátai hivatásos tűzoltókat Makkfalvára, szombaton délelőtt. A balesetben két 50 év körüli személy – egy férfi és egy nő – szenvedett sérüléseket, mindketten orvosi ellátásban részesültek a helyszínen, majd a férfit kórházba szállították. A tűzoltók beavatkozásának köszönhetően nem gyúlt ki a jármű, a mentés és a helyszínelés ideje alatt egy sávon haladhatott a forgalom.
Két autó ütközött a maros megyei Ratosnyán, a baleset következtében többen megsérültek, vasárnap 14 óra után. A helyszínre a dédai munkapont hivatásos tűzoltóit riasztották, akik a helyszínt biztosítva egy sávot felszabadítottak az áthaladó autósoknak. A balesetben érintett járművek négy utasa könnyebb sérüléseket szenvedett, kettőt közülük a Szászrégeni kórház sürgősségi osztályra szállítottak további kivizsgálások miatt.
Patakba borult egy autó Libánfalva Laposnyatelep felőli kijáratánál vasárnap éjszaka, nem sokkal éjfél után. A baleset során az autó egy hídfőnek ütközött, ezt követően pedig a patakba borult. Az autóban ülő személyek közül egy 55 éves illető középsúlyos, egy 27 éves pedig enyhébb sérüléseket szenvedett. Mindkettőjüket kórházba szállították.
Alig néhány óra elteltével újabb autóbalesethez riasztották a maros megyei tűzoltókat, ezúttal Maroskeresztúr Nyárádtő felőli kijáratához, ahol egy személyautó ütközött össze egy nyergesvontatóval. A baleset következtében egy személy a személygépkocsi roncsai közé szorult, őt a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk, majd súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A nyergesvontató sofőrje ugyancsak kórházi ellátásra szorult. A mentés és helyszínelés idejére a forgalmat mindkét irányban lezárták.
Kenden is szükség volt a tűzoltók beavatkozására egy autóbalesetnél, szintén hétfőre virradóra, 5 óra előtt néhány perccel. Ebben az esetben is teherautó ütközött össze egy személyautóval, utóbbi az ütközés következtében egy gázvezetéknek csapódott. A becsapódás miatt szivárogni kezdett a gáz, így a helyszínre érkező marosvásárhelyi hivatásos, és balavásári önkéntes tűzoltóknak tűzvédelmi intézkedéseket kellett foganatosítaniuk. A baleset következtében senki nem sérült meg.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!