
Az Egészségügy sétányi lakos kissé túllőtt a célon
Fotó: TEGA RT.
Egy kisteherautó rakterét töltötték meg a sepsiszentgyörgyi TEGA köztisztasági vállalat munkatársai azzal a nagy mennyiségű hulladékkal, amit az Ifjúság utcai gyűjtőpont mellé ürített le egy környékbeli lakó. A tettest azonosították, és feljelentést tettek ellene.
2024. október 15., 21:382024. október 15., 21:38
A TEGA már több ízben figyelmeztette városon lakó ügyfeleit, hogy a gyűjtőpontokon kizárólag egy háztartás hétköznapi életvitele során keletkező szemetet lehet elhelyezni. Vagyis
Ezt már külön megrendeléssel lehet elszállíttatni, akárcsak az építkezési törmeléket. Egy Egészségügy sétányi lakos azonban szemmel láthatóan fittyet hányt erre a szabályzatra, no meg a jó ízlés határait is durván átlépte, amikor kisteherautónyi hulladékot hagyott a gyűjtőpont mellett.
„Már illegális hulladéklerakásnak minősül ennyi szemetet csak úgy lepakolni a kukák közelébe” – mondja Máthé László, a TEGA Rt. igazgatója, hozzátéve, ekkora mennyiséggel eddig még sosem találkoztak.
A szemét alapján sikerült az elkövetőt is azonosítani, ellene a jogi osztályuk meg is tette a feljelentést. Az igazgató ezúton is felhívja a figyelmet: minden hulladékot el tudnak szállítani, a díjszabás a Tega.ro oldalon is megtalálható a Hulladékszállítás menüpont alatt. Sőt, Sepsiszentgyörgy területéről a régi bútorokat ingyen szállítják el, csak időpontot kell egyeztetni a 0267-310123-as számon.
Az őszre való tekintettel a TEGA a biológiailag lebomló hulladékok gyűjtése kapcsán is fontosnak tartja hangsúlyozni:
Akiknek a vegyes hulladékában sok lebomlót találnak, arra számíthatnak, hogy a kukájukat nem ürítik ki. Sepsiszentgyörgyön mindenképpen elszállítják a lebomló hulladékot, de ha nagy a mennyiség, akkor előfordulhat, hogy ez több részletben történik. A háromszéki megyeszékhelyen ugyanakkor ágaprítást is lehet kérni a fentebb említett telefonszámon – a felaprított ágakat a TEGA minden esetben elszállítja.
A főzőolajat is külön gyűjtik
A sepsiszentgyörgyiek továbbra is leadhatnak háztartásból származó főzőolajat, a jelek szerint ezzel a lehetőséggel többen élnek is. A háromszéki megyeszékhelyen két helyen gyűjtik a használt olajat: a piacon (az Ág utcai bejárat felől), valamint a hulladékudvarban. A gyűjtőpontokra kihelyezett olajgyűjtős kuka ugyanis nem vált be: volt, aki egyenesen bele öntötte a szennyezett olajat, de sok esetben minden egyébbel rakták meg a kukát.
A két olajbegyűjtőhöz idén összesen 500 kilogramm olajat adtak le. „Az olaj gyűjtése azért fontos, mert 1 liter élővízbe öntött olaj megközelítőleg 1 millió liter vizet szennyezhet be, a növényekre lerakodva meggátolja azok oxigénfelvételét, csatornába öntve rendkívül nehezen tisztítható szennyvizet eredményez” – emlékeztetett Máthé László.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!