
Az Egészségügy sétányi lakos kissé túllőtt a célon
Fotó: TEGA RT.
Egy kisteherautó rakterét töltötték meg a sepsiszentgyörgyi TEGA köztisztasági vállalat munkatársai azzal a nagy mennyiségű hulladékkal, amit az Ifjúság utcai gyűjtőpont mellé ürített le egy környékbeli lakó. A tettest azonosították, és feljelentést tettek ellene.
2024. október 15., 21:382024. október 15., 21:38
A TEGA már több ízben figyelmeztette városon lakó ügyfeleit, hogy a gyűjtőpontokon kizárólag egy háztartás hétköznapi életvitele során keletkező szemetet lehet elhelyezni. Vagyis
Ezt már külön megrendeléssel lehet elszállíttatni, akárcsak az építkezési törmeléket. Egy Egészségügy sétányi lakos azonban szemmel láthatóan fittyet hányt erre a szabályzatra, no meg a jó ízlés határait is durván átlépte, amikor kisteherautónyi hulladékot hagyott a gyűjtőpont mellett.
„Már illegális hulladéklerakásnak minősül ennyi szemetet csak úgy lepakolni a kukák közelébe” – mondja Máthé László, a TEGA Rt. igazgatója, hozzátéve, ekkora mennyiséggel eddig még sosem találkoztak.
A szemét alapján sikerült az elkövetőt is azonosítani, ellene a jogi osztályuk meg is tette a feljelentést. Az igazgató ezúton is felhívja a figyelmet: minden hulladékot el tudnak szállítani, a díjszabás a Tega.ro oldalon is megtalálható a Hulladékszállítás menüpont alatt. Sőt, Sepsiszentgyörgy területéről a régi bútorokat ingyen szállítják el, csak időpontot kell egyeztetni a 0267-310123-as számon.
Az őszre való tekintettel a TEGA a biológiailag lebomló hulladékok gyűjtése kapcsán is fontosnak tartja hangsúlyozni:
Akiknek a vegyes hulladékában sok lebomlót találnak, arra számíthatnak, hogy a kukájukat nem ürítik ki. Sepsiszentgyörgyön mindenképpen elszállítják a lebomló hulladékot, de ha nagy a mennyiség, akkor előfordulhat, hogy ez több részletben történik. A háromszéki megyeszékhelyen ugyanakkor ágaprítást is lehet kérni a fentebb említett telefonszámon – a felaprított ágakat a TEGA minden esetben elszállítja.
A főzőolajat is külön gyűjtik
A sepsiszentgyörgyiek továbbra is leadhatnak háztartásból származó főzőolajat, a jelek szerint ezzel a lehetőséggel többen élnek is. A háromszéki megyeszékhelyen két helyen gyűjtik a használt olajat: a piacon (az Ág utcai bejárat felől), valamint a hulladékudvarban. A gyűjtőpontokra kihelyezett olajgyűjtős kuka ugyanis nem vált be: volt, aki egyenesen bele öntötte a szennyezett olajat, de sok esetben minden egyébbel rakták meg a kukát.
A két olajbegyűjtőhöz idén összesen 500 kilogramm olajat adtak le. „Az olaj gyűjtése azért fontos, mert 1 liter élővízbe öntött olaj megközelítőleg 1 millió liter vizet szennyezhet be, a növényekre lerakodva meggátolja azok oxigénfelvételét, csatornába öntve rendkívül nehezen tisztítható szennyvizet eredményez” – emlékeztetett Máthé László.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!