
Mindenki bizakodni akar, de olykor meglegiynti őket a félelem is: mi lesz, ha nem sikerül az RMDSZ-nek a parlamentbe bejutni?
Fotó: Bodor Tünde
A nyári európai parlamenti választásoknál picit jobban alakulnak a parlamenti választásokon való részvételt mutató számok – de Bodor László, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének ügyvezetője óvva int a hátradőléstől.
2024. december 01., 15:402024. december 01., 15:40
Napközben megfigyelhető, hogy a bodzavidéki román lakosság részvétele elmarad a magyarok lakta területekétől.
„Ugye, láttunk már olyat, hogy a 88. percben vezetett a focicsapatunk, a 90. percben azonban az ellenfél kiegyenlített, majd a hosszabbításban még egy gólt berúgott? Nem dőlhetünk hátra!” – mondta el a helyzetre reagálva Bodor László, az RMDSZ Háromszék Területi Szervezetének elnöke. Szerinte azért az bizakodásra ad okot, hogy
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester ma Szárazajtán szavazott
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere Tamás Sándorral együtt Szárazajtán szavazott.
„Ez a falu arra emlékeztet mindannyiunkat, hogy ha a magyarellenesek győznek, az végzetes lehet a magyar közösségnek. Nem engedhetjük meg, hogy ez a korszak visszatérjen az életünkbe.
– fejtette ki Sepsiszentgyörgy polgármestere.
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!