
Fotó: Pinti Attila
Összesen 26 hívás érkezett lakott területen észlelt medvék miatt a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség diszpécserszolgálatához az elmúlt héten a 112-es segélyhívó számon keresztül – tájékoztat a csendőr-felügyelőség sajtóosztálya közleményben.
2024. május 28., 09:262024. május 28., 09:26
2024. május 28., 09:272024. május 28., 09:27
A csendőr-felügyelőség diszpécserénél a 112-es segélyhívó rendszeren keresztül regisztrált 26 hívásból, amelyek medvék jelenlétét jelentették, tizenegy esetben volt szükség beavatkozásra, ugyanis a többi esetben a medvék már nem voltak jelen a hívók által megjelölt helyeken. A tizenegy hívás esetében, amelyekben a medvék jelenlétét megerősítették, minden esetben a csendőrcsapatoknak sikerült hang- és fényjelzésekkel a vadállatokat elkergetni.

Nem csökken a medveriasztások száma: Hargita megyében a hétvégén több településen riasztották Ro-Alert üzenetben a lakosságot medve lakott területen való jelenléte miatt.
Az elmúlt egy hétben Csíkszeredában öt, Maroshévízen négy, míg Székelyudvarhelyen két alkalommal riasztották a hatóságokat medve miatt. Farkaslaka községben, Oroszhegyben, Abránfalván, Siménfalván, Nagykadácsban, Fenyéden is láttak nagyvadakat, továbbá Gyergyószárhegyről, Gyergyócsomafalváról, Kissolymosról, Galócásról, Bélborról, Madéfalváról, Libánból, valamint Csíkrákosról is regisztráltak bejelentést. Május 21-én, kedden
az első két alkalommal az erdőbe kergették a vadakat, azonban a harmadik hívást követően a megalakult beavatkozó csapat a vadállatok kilövéséről döntött.
Év eleje óta 128 hívást regisztráltak a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőségnél a segélyhívó rendszeren keresztül medvék jelenlétéről lakott területek közelében.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
1 hozzászólás