
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy férfi gyalogosan, egy másik pedig ittas állapotban, autóval igyekezett lelépni a rendőrök elől keddre virradóan Gyergyószentmiklóson.
2021. január 12., 15:052021. január 12., 15:05
2021. január 12., 15:082021. január 12., 15:08
Járőrözés során figyelt fel egy közbiztonsági egység egy gyergyószentmiklósi benzinkúthoz betérő autóra keddre virradóra. A gépjárműből négy férfi, illetve egy nő szállt ki, majd az autó vezetője a rendőrök láttán elszaladt a városközpont irányába. A hatóságiak a nyomába eredtek, és mintegy kétszáz méterrel távolabb el is kapták a sofőrt.
Miközben a rendőrök a 21 éves, gyergyóalfalvi férfival – akiről kiderült, hogy nem rendelkezik gépjárművezetői engedéllyel – visszatértek a benzinkúthoz, a gépjárműből korábban kiszálló további négy személy megpróbált az autóval elmenekülni a helyszínről. Nem jutottak messzire, mivel a rendőrök a szolgálati járművükkel gyorsan elzárták a benzinkút kijáratát és így a menekülők útját.
Az autót ezúttal egy 19 éves, ugyancsak gyergyóalfalvi férfi vezette, aki szintén nem rendelkezett járművezetői engedéllyel, ráadásul erős alkoholszagot is árasztott. Az alkoholszondás vizsgálat 0,50 mg/l légalkohol-koncentrációt jelzett a leheletében.
Mindezek mellett a gépjármű iratainak ellenőrzésekor kiderült, hogy arra egy hamis rendszámot helyeztek. A rendőrség eljárást indított – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
szóljon hozzá!