
Ismét a legjobb kürtőskalácsokat lehet kóstolni Háromszéken, ha a járványhelyzet közbe nem szól. Archív
Fotó: Vargyasi Levente
Egy év kihagyás után október 2-3 között újra megszervezik Sepsiszentgyörgyön a 4. Kürtőskalács – Édes ízek fesztiválját. A rendezvényen a kürtőskalács-sütő verseny mellett vásár, kulturális és szabadidős, valamint gyerekprogramok is várják az érdeklődőket.
2021. szeptember 22., 17:062021. szeptember 22., 17:06
A versenybe tizenkét Hargita, Maros és Kovászna megyei kürtőskalács-sütő cég nevezett be, amelyek képviselői az elmúlt évekhez hasonlóan a verseny szombati napján
Vasárnap pedig újragondolt, reform dorongos süteményeket kínálnak a szakmai zsűrinek a kreatív kürtős verseny során. A csapatok munkáját szakmai zsűri bírálja el Farkas Ferenc sepsiszentgyörgyi mestercukrász elnökletével. A zsűri tagjai: Szőcs Ilona, a csernátoni Malomkert panzió vezetője, Jánossy Alíz gyergyószentmiklósi gasztro-újságíró, Kabai János, a marosvásárhelyi ELDI pékség termelési igazgatója, valamint Bocskor István, a csíkszentmártoni Bocskor pékség vezetője.
A 4. Kürtőskalács – Édes ízek fesztiváljának állandó programja lesz a Kovászna Megyei Művelődési Központ által működtetett, gyerekeknek szóló Kürtőskalács-sütő Kismesterek Tanodája, ahol a kicsik a kalásztól a kalácsig járták be a kürtős útját, és mindenki megsütheti a saját kürtőskalácsát.
A fesztiválon fellép a rétyi Kováts András Ifjúsági Koncert-fúvószenekar, a Százlábú néptánccsoport és a Kincskeresők, lesz táncház a Kedves zenekarral, lovagoltatás, termékvásár, a koncerteket a TNT, a Koszika & The Hotshots, valamint a 3 SUD EST együttesek biztosítják.
A fesztivál végleges programja jövő héten elérhető lesz a kurtosfeszt.ro honlapon.
– hangsúlyozta Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Hozzátette: pénteken bemutatják a rendezvény által megihletett, a fesztivál szakmai zsűrijével közösen készített kiadványt, az Édes ízek Székelyföldről című kötetet.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
szóljon hozzá!