
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Naponta öt állatorvos tüntet a Maros Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság székhelye előtt, csatlakozva ahhoz az országos szintű megmozduláshoz, amellyel a koronavírus-járvány alatti kiszolgáltatott helyzetükre hívják fel a figyelmet a szakemberek.
2020. november 11., 22:312020. november 11., 22:31
2020. november 11., 22:322020. november 11., 22:32
A napi tiltakozás mellett Maros megye állatorvosainak képviselői november 17-én csatlakoznak a bukaresti, az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság székhelyénél tervezett demonstrációhoz is.
Petru Moga, az Állatorvosok Országos Szövetségének Maros megyei fiókszervezet-vezetője szerint az országos állategészségügyi hatóságnál nem vették figyelembe a koronavírus-járvánnyal járó, állatorvosokra leselkedő veszélyeket, nem biztosítottak forrásokat, így a szakemberek egészségüket kockáztatják a különböző ellenőrzések, terepmunkák során. Moga a zi-de-zi.ro portálnak emellett elmondta, nem kaptak támogatást még az afrikai sertéspestis visszaszorításához szükséges védőfelszerelések beszerzésére sem. A Maros megyei fiókszervezet vezetőjének meglátása szerint a nem megfelelő válságkezelés a csőd szélére sodort több olyan vidéki állatorvosi rendelőt, amely szerződésben állt az országos állategészségügyi hatósággal.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága pénteken jóváhagyta Radu Miruță jelölését a védelmi miniszteri és Irineu Darău jelölését a gazdasági miniszteri tisztségre.
Több száz kilogrammnyi pirotechnikai eszközt foglalt le a rendőrség egy vállalkozástól csütörtökön, Hargita megyében.
Mindent vissza: közleményben próbálja tisztázni a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal sajtóirodája azt a szerdai keltezésű határozattervezetet, amelyben a nyugdíjasok utazási kedvezményének korlátozásáról is szó van.
A tanév rendjének megfelelően a pénteki tanórák után kezdődik és január 7-ig tart a téli vakáció. A diákok január 8-án térnek vissza az iskolákba.
Hároméves javítóintézeti nevelést rendelt el pénteken a nagyváradi ítélőtábla a 16 éves diáklánnyal szemben, aki 2023 novemberében megkéselte a Traian Vuia Szakközépiskola bentlakásának egyik nevelőtanárát.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
szóljon hozzá!