
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Naponta öt állatorvos tüntet a Maros Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság székhelye előtt, csatlakozva ahhoz az országos szintű megmozduláshoz, amellyel a koronavírus-járvány alatti kiszolgáltatott helyzetükre hívják fel a figyelmet a szakemberek.
2020. november 11., 22:312020. november 11., 22:31
2020. november 11., 22:322020. november 11., 22:32
A napi tiltakozás mellett Maros megye állatorvosainak képviselői november 17-én csatlakoznak a bukaresti, az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság székhelyénél tervezett demonstrációhoz is.
Petru Moga, az Állatorvosok Országos Szövetségének Maros megyei fiókszervezet-vezetője szerint az országos állategészségügyi hatóságnál nem vették figyelembe a koronavírus-járvánnyal járó, állatorvosokra leselkedő veszélyeket, nem biztosítottak forrásokat, így a szakemberek egészségüket kockáztatják a különböző ellenőrzések, terepmunkák során. Moga a zi-de-zi.ro portálnak emellett elmondta, nem kaptak támogatást még az afrikai sertéspestis visszaszorításához szükséges védőfelszerelések beszerzésére sem. A Maros megyei fiókszervezet vezetőjének meglátása szerint a nem megfelelő válságkezelés a csőd szélére sodort több olyan vidéki állatorvosi rendelőt, amely szerződésben állt az országos állategészségügyi hatósággal.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
Ötszáz dolgozóját bocsátja el egy Beszterce-Naszód megyei iparvállalat, a RAAL Rt. Ez már a második leépítésük idén.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
A hegyekben és Erdély délkeleti részén vegyes halmazállapotú csapadékra, 1400 méter felett havazásra, ugyanakkor megerősödő szélre, hidegre és talajmenti fagyra figyelmeztető előrejelzést adott ki péntek reggelig az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A román kormány megvásárolta a moldovai Giurgiulești kikötőjét. A romániai tengeri kikötőket üzemeltető állami vállalat (APM) 62 millió dollárt fizetett ki a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjéért.
szóljon hozzá!