Rendhagyó szabadtéri kiállítás nyílt kedden Székelyudvarhelyen a pandémia idején, egészségügyi dolgozók által készített fotókból. A pillanat ritmusa című tárlat válogatás több mint száz fotó közül, amelyeket pályázati felhívásra küldtek be Hargita megyei egészségügyi dolgozók.
2021. augusztus 31., 13:082021. augusztus 31., 13:08
2021. augusztus 31., 14:522021. augusztus 31., 14:52
Az egészségügyi dolgozók nem csak életeket, hanem életképeket, szellemi értékeket is mentenek
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rendhagyó szabadtéri kiállítás nyílt kedden Székelyudvarhelyen a pandémia idején, egészségügyi dolgozók által készített fotókból. A pillanat ritmusa című tárlat válogatás több mint száz fotó közül, amelyeket pályázati felhívásra küldtek be Hargita megyei egészségügyi dolgozók.
2021. augusztus 31., 13:082021. augusztus 31., 13:08
2021. augusztus 31., 14:522021. augusztus 31., 14:52
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tavaly, a pandémia idején egészségügyi dolgozók gyönyörű fényképeket tettek közzé közösségi oldalaikon, ez adta az ötletet egy pályázat kiírásához – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a székelyudvarhelyi városi kórház sajtószóvivőjétől. Mobiltelefonos és kamerás, fehér-fekete, valamint színes felvételekkel lehetett benevezni tájkép, természetfotó, portré, absztrakt és urbanizáció kategóriákban.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A munkák közül huszonkilenc került kedden közszemlére a városi kórházat szegélyező kerítésen.
– részletezte Borka-Balázs Attila, a székelyudvarhelyi kórház menedzsere a pályázat indításának okait a járdán tartott megnyitón. Ugyanakkor
– tette hozzá a kórházmenedzser.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Az itt látható munkák közül jó néhányat a sajátomként is elfogadnék” – foglalta össze a fotók színvonalával kapcsolatos szakmai meglátásait Dávid Botond fotós a megnyitón. Saját tapasztalata szerint a kültéri kiállítás előnye, hogy a fotók sokkal több nézőhöz jutnak el, mint ha zárt helyen lennének kiállítva.
A tárlat szeptember végéig látható a városi kórház Bethlen Gábor utca felőli kerítésén.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
Az esti órákban, magasabb árakon importált elektromos energia közvetetten befolyásolni fogja az árakat az ősszel, de nem olyan mértékben, hogy jelentős áremelkedést okozzon – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
szóljon hozzá!