
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az oltáskampány kezdete óta a Kovászna megyei pedagógusok 41,86 százaléka kapta meg a koronavírus elleni oltást, vagyis a Háromszéken alkalmazott 2700 pedagógus közül 1131 – tájékoztat a tanfelügyelőség.
2021. június 14., 13:332021. június 14., 13:33
2021. június 14., 13:342021. június 14., 13:34
A pénteken összesített adatok szerint a tanintézetekben dolgozó kisegítő, illetve nem oktatói személyzet tagjai közül 30,83 százalék oltakozott koronavírus elleni vakcinával, az 1078 alkalmazott közül 333. A 16 év feletti diákok 5,09 százalékát immunizálták, a Kovászna megyei tanintézetekben 6177 diák töltötte már be a 16 évet, és közülük 315 vette fel az oltást. A 12 és 16 év közötti diákok közül mindössze hatan kapták meg a vakcinát, derül ki az iskolaigazgatók összesített jelentéséből.
Kedden délelőtt 11 órától vitáznak és titkos, golyós szavazással döntenek a PSD, az AUR és a Béke – Románia az első parlamenti frakcióinak bizalmatlansági indítványáról.
Áremelkedést eredményezett Bulgáriában az euró bevezetése és az adók emelése, ezt pedig azok a turisták is meg fogják érezni, akik a déli szomszédunknál kívánnak nyaralni – figyelmeztet bejegyzésében az ANAT alelnöke, Andrei Voican.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
szóljon hozzá!