
Július 26-ig kedvezményesen lehet jelentkezni
Fotó: Kocsis B. János
Hogyan lépjünk a tettek mezejére, hogy ne csak tervekkel, stratégiákkal maradjunk – erre keresi a választ a sepsiszentgyörgyi Junior Business Club (JBC) augusztus 22-25. között megszervezett hagyományos gazdasági műhelytábora.
2024. július 11., 15:502024. július 11., 15:50
A JBC szakmai táborának jelentős múltja van, idén ugyanis tizenötödik alkalommal szervezik meg az eseményt. A Sugásfürdőtől néhány kilométerre fekvő Benkő Vendégházban szervezett eseményre
A klub elnöke, Karácsony Zsolt a tábort beharangozó csütörtöki sajtótájékoztatón előrebocsátotta: idén is olyan előadókat, szakértőket hívtak meg, akikre büszke a vállalkozói közeg, és akiktől sokat tanulhatnak a résztvevők.
Andrei Noémi és Karácsony Zsolt harangozták be tábort
Fotó: Tuchiluș Alex
A tábor kulcsmentora Nagy Zsolt cégvezető, volt romániai távközlési és informatikai miniszter, de az előadók között szerepel többek között Kelemen János (a Dragonfly Gardens Brassó és a NEST Wagons megálmodója), Farkas Levente (a Marketingiskola.ro alapítója), Barta Vilmos (a kézdivásárhelyi Nexxon Kft. ügyvezető igazgatója), akárcsak Besenyei Sarolta (az IncubCenter ügyvezető igazgatója, az Európai Bizottság szakértője). Az előadók teljes listája a tábor honlapján elérhető.
Az idei tábor mottója: Tervezésből tettekbe – nem véletlen, a 15 év alatt ugyanis a JBC rengetegszer beszélt a tervezésről, azonban úgy érzik a fiatal vállalkozókon, hogy nem cselekednek időben.
– fogalmazott Karácsony Zsolt. Lesz csoportos műhelyfoglalkozás és konferencia, de a táborélményhez híven lesz csillagnézés, borvízlátogatás is.
A négy nap alatt 13 előadótól tanulhatnak a résztvevől
Fotó: Kocsis B. János
A JBC táborainak eddig több mint 700 résztvevője volt, 150 előadó osztotta meg a tapasztalatait, köztük döntéshozók, tapasztalt és fiatal vállalkozók. „Itt van a helye annak, hogy sikeres üzletemberekkel találkozz, kapcsolatokat építs akadályok nélkül” – fogalmazott Andrei Noémi, a JBC tagja és az esemény szervezője, hozzátéve, hogy
Hagyományos tábori programokkal is készülnek a szervezők
Fotó: Your Creative SIDE
A Workshop Táborba július 26-ig kedvezményes áron lehet regisztrálni, a részvételi díjak tartalmazzák a szállást vagy a sátorhelyet és a napi háromszori étkezés költségeit, a szünetek alatti kávézások költségét, valamint a programhoz szükséges fogyóanyagok költségeit. Legkésőbb augusztus 18-ig várják a jelentkezőket.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!