
Képünk illusztráció
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Kábítószer-fogyasztáson és birtokláson értek tetten tizenhét személyt a háromszéki rendőrök egy erdővidéki fesztiválon.
2019. július 24., 18:472019. július 24., 18:47
A rendőrség szerdán kiadott közleményében nem tér ki a rendezvény nevére, annyit hoztak nyilvánosságra, hogy az elektronikus zenei fesztivál nyolcadik kiadása július 11-15. között zajlott az erdővidéki Nagybaconban, illetve az eseményen minden évben 3-8 ezer személy vesz részt.
A Kovászna és Brassó megyei rendőrségek szervezett bűnözés elleni ügyosztályai a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) vezetésével csaptak le, a rendezvényen tizenkét bűncselekmény elkövetését állapították meg, ezek mindegyike a tiltott drogokra vonatkozó 143/2000-es számú törvénybe ütközött.
A rendőrök különböző mennyiségű marihuánát, amfetamint, hasist, ketamint, hallucinogén gombát és ecstasy tablettát azonosítottak és koboztak el.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
szóljon hozzá!