
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A sepsiszentgyörgyi Kós Károly utcán, ahol a Tabakó fesztivál miatt is sűrűbben ellenőrizte a rendőrség a sofőröket, nem egészen egy óra különbséggel két drogos fiatal sofőr is fennakadt a szűrőn.
2023. szeptember 05., 09:502023. szeptember 05., 09:50
Egy 28 és egy 19 éves férfit intettek le a forgalomban a rendőrök péntek este, akiknek a szervezetéből a Drugtest nevű készülék kannabiszt mutatott ki. Mindkét fiatalt kórházba kísérték vérvételre és bűnügyi eljárást indítottak ellenük tiltott szerek hatása alatt történő vezetésért.
Hétfőre virradóra a bardoci rendőrség munkatásai egy sáncba borult autóra figyeltek fel. A jármű kormányánál egy 23 éves férfi ült, láthatóan erősen ittasan, a műszer 1,15 mg/l légalkohol-szintet mutatott ki a szervezetéből, így őt is kórházba kísérték, hogy vért vegyenek tőle a további vizsgálatokhoz. Ellene is bűnvádi eljárás indult ittas autóvezetés miatt.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
szóljon hozzá!