
Fotó: Kocsis B. János
Elégedetlen a Román Labdarúgó Szövetség által kirótt büntetéssel Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint ilyen esetekben drasztikusabban kellene fellépjen a szövetség.
2018. április 12., 19:122018. április 12., 19:12
„Sokkal határozottabban kell fellépni az idegengyűlölettel szemben, nem szabadna megúszni pénzbírsággal, ha azt akarjuk, hogy a mérkőzések valóban a sportról szóljanak. Nyugaton sokkal szigorúbbak a szabályok, ilyen esetben a pontlevonás is indokolt” – mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján a városvezető. Antal rámutatott, tárgyaltak Bukarestben a szövetség képviselőivel, ahol ígéretet kaptak arra, hogy júniusra kidolgoznak egy szigorúbb szabályzatcsomagot.

Gyorsan döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága a Bukaresti Juventus–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hétfői meccsén történtek után. A fővárosi gárda 10 ezer lejes büntetést kapott, de a klubvezető és a bemondó sem úszta meg.
Tánczos Barna RMDSZ-es szenátor kezdeményezésére egyébként nyílt levelet írtak a székelyföldi magyar képviselők és szenátorok Anghel Iordănescunak, a román labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitányának a Juventus Bukarest – Sepsi OSK mérkőzést megelőző magyarellenes incidens kapcsán.
Stadionátvételben bíznak
A Sepsi OSK mérkőzéseinek otthont adó stadion átvételében bízik a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. Antal Árpád emlékeztetett, a stadion átvételére már tavaly készült kormányhatározat-tervezet, most kezdődhetnek a tárgyalások az illetékes minisztériummal. A polgármester azért is bizakodó, mert Liviu Dragnea, a szociáldemokrata párt (PSD) elnöke korábban kijelentette, azok a miniszterek, akik nem segítik elő a decentralizációt, elveszítik a párt támogatását. A határozattervezet a teljes létesítményről szól, de az eddigi tárgyalások szerint első lépésben a sportcsarnok és a sportszálló a minisztérium fennhatósága alatt maradna, a stadiont és az edzőpályát kapná meg a város. Sepsiszentgyörgy tíz éve próbálkozik a stadion megszerzésével, hogy tudja fejleszteni, ám eddig folyamatosan akadályokba ütköztek.
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartott délelőtti egyeztetéseken „tűzszüneti” kormány megalakítására tett javaslatot, figyelembe véve, hogy lehetetlen jelenleg egy „kényelmes parlamenti többség” létrehozása.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Két román állampolgárságú hegymászó életét vesztette az olaszországi Gran Paradiso-hegységben, miután egy gleccserszakadékba zuhantak – jelentették be hétfőn az olasz hegyimentők az ANSA hírügynökség szerint.
Hat medve ijesztett rá kilenc román, magyar és ausztrál nemzetiségű turistára hétfőn délután a Gyimesfelsőlok területén lévő széphavasi Szentlélek-kápolnánál – tájékoztat a Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
szóljon hozzá!