
Ha már minden drágul, akkor miért pont az ivóvíz és a csatornahasználat díjának emelése maradjon ki? Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Több háromszéki településen drágul a vezetékes víz és a emelik a csatornázási díjat. A Közművek Rt. regionális szolgáltató tájékoztatása szerint az áremelés hátterében az infláció, a bérnövekedés és az elektromos áram drágulása áll.
2019. augusztus 27., 18:092019. augusztus 27., 18:09
Kozsokár Attila, a Közművek Rt. megbízott igazgatója a sajtónak elmondta, a drágítást jóváhagyta a közüzemek működését szabályozó országos hatóság (ANRSC), így
A szolgáltató 12 százalékos drágítást javasolt és tartott indokoltnak, az országos hatóság azonban kisebb mértékű áremelést hagyott jóvá. A drágítást még meg kell szavazza a részvényesek közgyűlése.
Az igazgató szerint a megemelt díjszabás is a legkisebbek között lesz országos viszonylatban, a tarifák tekintetében az országos 38. helyen áll Kovászna megye. Az igazgató rámutatott,
Bár a tőzsdéről, a lehető legolcsóbban vásárolják az áramot, az mégis tavaly húsz százalékkal drágult, idén pedig további 18 százalékkal. A drágulás után
Kovászna megyében tizenegy településen szolgáltat a Közművek Rt.: Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán, Bodzafordulón és hét községben, ezeknek összesen több mint százezer lakosa van.
A fejlesztési minisztérium közzétette szerdán a honlapján a közigazgatási intézkedéscsomag tervezetének a koalíció által elfogadott, végső változatát.
Nicușor Dan államfő szerdán üdvözölte az alkotmánybíróság döntését a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetről, amelyet a román társadalom által régóta várt méltányossági gesztusnak nevezett.
Az alkotmánybíróság szerdai ülésén a kilenc bíró közül hatan támogatták, hárman pedig ellenezték a legfelsőbb bíróság beadványának elutasítását – értesült az Agerpres alkotmánybírósági forrásokból.
Üdvözölte Ilie Bolojan miniszterelnök az alkotmánybíróságnak a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos döntését, amely szerinte megerősíti a kormány kezdeményezésének helyességét.
A Képviselőház elfogadta 250 támogatói szavazattal azt a a törvénytervezetet, amely 2026-ot Márton Áron-emlékévvé nyilvánítja, a püspök születésének 130. évfordulója alkalmából.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán a legfelsőbb bíróság beadványát, és alkotmányosnak ítélte a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek alkotmánybírósági források.
Nem csupán az utakon vált nehézkessé a közlekedés a kedd esti havazást követően: a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okoztak a hóviharok, szerda reggel mintegy harminc vonatjáratot töröltek az országban.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
szóljon hozzá!