
Mind a vásárlók, mind pedig az árusok drágának tartják a csíkszeredai piacot. Ennek inkább az utóbbiak örvendenek.
2017. augusztus 02., 16:162017. augusztus 02., 16:16
Nyárádmentétől Galac megyéig, Giurgiutól Vrancea-ig sok helyről érkeznek árusok Csíkszeredába, mind egyöntetűen állítják:
A csíki piac drága – szögezte le érdeklődésünkre egy nyárádmenti árus. Hozzátette, az itteniek jóval kevésbé alkudoznak, elfogadják a kiírt árakat.
A névtelenül nyilatkozó árus Gyergyószentmiklóson és Marosvásárhelyen is tart fenn standot, a tapasztalata szerint az utóbbi településen a vásárlók jóval rámenősebbek. Az árképzéssel kapcsolatosan annyit árult el, hogy
Célzott arra is, hogy az árakat jelentős mértékben befolyásolják a viszonteladók, részleteket azonban nem osztott meg.
A vásárlói nézőpontot is szerettünk volna megismerni, de az emberek szótlanul sietnek, nehéz őket szóra bírni. Akiből viszont sikerült véleményt kicsikarni a piac kapcsán, az habozás nélkül drágának minősítette az egészet. Mint megtudtuk, többen is hajlandók drágábban vásárolni, ha a termék jó minőségű.
Most leginkább a csemegekukoricára és a gyümölcsökre, főleg barackra van kereslet. Ezeken mellett nagy az érdeklődés a paradicsom, zeller és a sárgarépa iránt. A legdrágábbak most citrusfélék, a citrom például 8,8 lej/kg.
Jelenlegi árak:
paradicsom 4-5 lej/kg,
kajszi barack 4-5 lej/kg
paprikafélék 4-5 lej/kg
padlizsán 3-4 lej/kg
krumpli 1,5 lej/kg
uborka 2-3 lej/kg
hagyma 4 lej/kg
fokhagyma 20-25 lej/kg
görögdinnye 1 lej/kg
szőlő 8.5 lej/kg
csemegekukorica 1-1,5 lej/kg
László Brigitta
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
szóljon hozzá!