
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Összeállította a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a háromszéki cégek toplistáját, ebben az üzleti forgalom, a nyereség és az alkalmazottak száma alapján rangsorolta a legeredményesebb száz vállalkozást.
2022. szeptember 06., 15:062022. szeptember 06., 15:06
A 2021-es évi könyvelési mérlegek alapján kiderül, az 5074 háromszéki cég tavaly 8 milliárd lejes összforgalmat és 786,5 millió lej nyereséget valósított meg. A toplistások 29. díjátadó gáláját szeptember 29-én a maksai Benke Kúriában szervezik meg, jelentette be kedden sajtótájékoztatón Édler András, a kamara elnöke. A szervezet levélben hívta meg a cégek képviselőit a rendezvényre, egyúttal adataik frissítésére kérik őket, ugyanis a szervezet oldalán tevékenységi területekre, illetve településekre lebontva elérhetők a háromszéki cégek üzleti és elérhetőségi adatai. A gálán az ipar, kereskedelem, szolgáltatások, építőipar, mezőgazdaság, erdőgazdálkodás, halászat, turizmus, kutatás-fejlesztés területén élen járó első három vállalkozást díjazzák.
Idén a kistermelőket népszerűsítik, ők mutatják be a termékeiket: sajtot, sonkát, ribizlibort. Debreczeni László adótanácsadó a jövő évi adóügyi változásokról tart előadást. Édler András úgy értékeli, a világjárvány után a háromszéki cégek tavaly magukhoz tértek, behozták a forgalom- és nyereségkieséseket, ám idén újra a megtorpanás éve lehet, mert a háromszéki gazdaságot 99 százalékban a kis- és közepes vállalkozások képviselik, és éppen őket sújtja leginkább adóemelés és az energiadrágulás.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!