
Megszépítenék Gyergyószentmiklós köztereit
Fotó: Albert Eszter
A tavaszi takarítás és térrendezés részeként Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala az Ifitékával közösen az iskolásokat szeretné megszólítani. Ötödik osztálytól fölfelé jelentkezhetnek a diákok, hogy kreatívan, szakember tanácsait követve megtervezzék a körforgalmak és a virágágyások díszítését, beültetését.
2021. május 18., 12:492021. május 18., 12:49
2021. május 18., 13:592021. május 18., 13:59
Az öt-nyolcadik osztályosok a virágágyásokat tervezhetik meg: a Szent István téri körforgalom melletti hosszú ágyást, a régi kórház előtti kerek ágyást, a Petőfi-szobor előtti részt; a kilenc-tizenkettedik osztályosok pedig a két körforgalmat és a központon található hosszú ágyásokat szépíthetik. Arra kérik a jelentkezőket, hogy az ajánlott, a helyi időjárási viszonyokat tűrő és tájba illő növények közül válasszák ki a nekik leginkább tetszőket, és rajzolják, illetve írják le, milyennek képzelik el ezeket a köztereket. Határidő május 28., 12 óra, bővebb információ itt.
„A szakmai zsűri által kiválasztott legjobb pályázati munkákat megvalósítják, ráadásul ezeket szeretnénk örökbe adni, már vannak is érdeklődők, akik hosszú távon vállalnák az ágyások gondozását” – ismertette Málnási Andrea, az Ifitéka irodavezetője.
Idén októberben 11 százalékkal több új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint 2024 azonos hónapjában.
Nicușor Dan államfő november 24-ére összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelynek napirendjén a nemzetbiztonsági stratégia, valamint a kábítószer-kereskedelem és -fogyasztás megelőzése szerepelt.
A Tulcea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) több mint 10 járművet biztosított azoknak, akiknek el kell hagyniuk az Ukrajnával határos Ceatalchioi települést, de evakuálásuk nehezen halad, mert az emberek nem akarják elhagyni az otthonukat.
Emberközelben szeretne maradni az RMDSZ, ezért a politikusai Háromszék-szerte is fogadóórákat tartanak, hogy bárki elmondhassa panaszát, meglátását. Az elhangzottak alapján problématérkép készül, amely meghatározza a következő időszak munkájának fókuszát.
Hit, remény és rajzfilm címmel nyílik kiállítás Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező és grafikusművész munkáiból csütörtökön a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban.
Călin Georgescu hétfőn megjelent a bukaresti ítélőtáblánál annak a büntetőperének az előkészítő ülésén, amelyben Horațiu Potra zsoldosaival együtt alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezte meg a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház november 17-én, a koraszülöttek világnapján az idő előtt világra jött babák és szüleik találkozóját.
Ilie Bolojan kormányfő hétfőn kijelentette, hogy a jövő évi költségvetés tervezetének összeállítása nagy valószínűséggel januárra tolódik.
Ingadozó hőmérsékleti értékekre és szinte minden nap csapadékra lehet számítani a következő két hétben az egész országban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, november 17–30. időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Sokkoló adatok láttak napvilágot a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtótájékoztatóján: idén négy nőt ölt meg a saját társa vagy rokona a megyében, miközben a családon belüli erőszak regisztrált áldozatainak száma eléri a 387-et.
1 hozzászólás