
A tervezett létesítmény helyszíne
Fotó: Design Bank
Közösségi munkatér, konferenciaterem, kiállítótér, kávézó, találkozóhely is lesz a csütörtökön bemutatott tervek szerint a Sepsiszentgyörgy központjába tervezett Design Bank.
2019. február 28., 18:522019. február 28., 18:52
„Ez egy olyan létesítmény, amellyel jobbról tudunk előzni, egy ugrással behozzuk a lemaradást, lehetőséget biztosítva a fiataloknak, hogy felzárkózzanak a világtrendekhez” – mondta el a csütörtöki bemutatón Tóth Birtan Csaba, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere.
Látványterven a beruházás
Fotó: Design Bank
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere elmondta, a tervekre a Székelyföldi IT Plus Klaszter kapott támogatást a magyar államtól, a kivitelezést az önkormányzat vállalja, amint meglesz a költségvetés. Idén 500 ezer eurót különítenek el az 1,2 millió eurós összköltségvetésű projektre.
Bihari Béla a klaszter elnöke hangsúlyozta, felismerték, a fiatal vállalkozóknak olyan teret kell kialakítani, ahol magas hozzáadott értékű vállalkozási formákat tudnak működtetni. Nem klasszikus irodai munkára alakítják az ingatlant, hanem közösségi teret formálnak, ahol kreatív, a csúcstechnológiában teljesítő szakemberek tudnak együttműködni.
Fotó: Design Bank
„Mi azt mondjuk a fiataloknak: menj el jó távolra, szívd meg magad tudással, majd gyere haza, és itthon kamatoztasd. Ehhez biztosítjuk a Design Bankkal a táptalajt, az ökoszisztémát” – mondta el Bihari Béla. Hozzátette,
Fotó: Design Bank
A világban a top tíz cég között nyolc számítástechnikai vállalkozás, Székelyföldön jelenleg még az első százban sincsenek. A felnövekvő nemzedék feladata, hogy bekerüljenek – mondta Rácz Attila a klaszter alelnöke. Kifejtette, ma már a digitális téren nem az informatikusok, programozók tarolnak, hanem a kreatívok- művészek, filozófusok, szociológusok- akik megértik, mire van szüksége a felhasználónak, felépítik a felhasználói élményt.
Fotó: Design Bank
Török Áron tervező bemutatta az informális munkatér- koncepciót: a földszinten szabadon bebarangolható teret alakítanak ki, lesz multimédiás terem, digitális játékok, a fiatalok kipróbálhatják a lézervágót, a 3D-s nyomtatót, a multifunkcionális kiállítótérben saját fejlesztéseiket is bemutathatják, beülhetnek dolgozni, kutatni. Működtetnek majd házi-bankot is, amely abban segít, hogy a kreatív terveket a gazdasági valóság felé irányítsa.
A belsőépítészeti tervekre pályázatot hirdettek, amit Mihálydeák Krisztina és Csomor László Levente székelyudvarhelyi tervezők nyertek. A nagy terek, a sok fény, a mozgatható, átalakítható elemek a műhely-hangulatot sugallják.
Fotó: Design Bank
– mondta a tervező. Az épület külsejét nem alakítják át radikálisan, viszont „egy nagy gesztussal”, egy promenádszerű fedett pavilonnal és nagy üvegfalakkal jelzik a funkcióváltást.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás