
Fotó: Erdély Bálint Előd
Idén az enyhe őszi időjárás miatt decemberre tolódik Székelyudvarhelyen a város egész területét érintő őszi lombtalanítás – olvasható a városháza honlapján.
2022. november 15., 14:202022. november 15., 14:20
A városháza és a hulladékgazdálkodási vállalat közösen szervezett
A december első hetén zajló nagytakarítás alatt összegyűjtik a faleveleket és gyomnövényeket a székelyudvarhelyi háztartásoktól.
Az illetékesek arra kérik a városlakókat, hogy az említett napokon a kertekből az őszi munkálatok során összegyűjtött zöldhulladékot – a száraz falevelet és nyesedéket zsákokba, az ágakat pedig minél szorosabban összerakva, összekötve – 7 óráig tegyék ki a porták elé, illetve a tömbházakhoz tartozó hulladékgyűjtők mellé.
Elektromos és elektronikai, valamint veszélyesnek számító hulladékot, építkezési törmeléket, illetve állati eredetű hulladékot nem szállítanak el – hívják fel a figyelmet a közleményben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
szóljon hozzá!